[land]
 #295338  od kuni_zdenek
 před 7 lety
Ahoj,

tady jsou moje zkušenosti s instalací miuios.cz na mém novém Redmi 3S Global 32/3GB. Postupoval jsem podle tohoto návodu (autorovi tímto velmi děkuji), narazil jsem na pár zádrhelů:

1. Bod 3 - instalace MiFlash. Měl jsem problémy s instalací programu - zkoušel jsem různé verze, jedna se v průběhu instalace zasekla, druhá se vůbec nespustila (jen výpis jakési chybové hlášky se špatným adresováním paměti). Až po restartu pc se mi na několikátý pokus podařilo aplikaci nainstalovat.

2. Bod 4 - nahrání China Developer ROM - nepříjemné překvapení, bylo nutné vyrobit si zmíněný EDL kabel a přepnout telefon do download režimu podle návodu v odkazu.

3. Důležité Bod 5 - odemknutí bootloaderu. Tady nastal asi největší problém - pouhé přihlášení se k Mi Účtu nebylo dostatečné pro úspěšné odemknutí. Stažená aplikace Mi Unlock hlásila při pokusu o odemknutí "Current account is different from the account info on the devide" přestože přuhlašovací údaje na pc a telefonu souhlasily. Bylo nutné v nastavení telefonu povolit odemčení bootloaderu, viz. Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Zbytek už byl v pohodě :)
 #297981  od jany+
 před 7 lety
Priznam sa, ze som to necital cele, lebo je tu 47 stranok, ale googlil som ale neuspesne.
Telefon je xiaomi redmi 3s.
Presiel som bod 1,2,5,6 (3,4 som preskocil lebo v tel bola global rom).
Telefon som chcel len odomknut a rootnut.
Cize pri bode 6 som nahral TWRP, ale instalaciu CZ/SK ROM (bod 7) som uz nerobil a dal som v twrp restart systemu a telefon uz nebehol, len svieti na nom logo "MI".
Neviem s nim momentalne nic robit (ide zapnut aj do fastboot, ale to je tak vsetko).
Neviem sa nijako pohnut dalej
 #297989  od pajinek
 před 7 lety
No právě že po bodu 6 je nutné udělat bod 7, jinak to dopadne tak, jak to dopadlo. Podrž dlouze současně všechna 3 tlačítka na boku telefonu, spustí se ti opět TWRP a pokračuj bodem 7.
jany+ se to líbí
 #297991  od Mahtiel
 před 7 lety
@pajinek: budu dneska dělat root, ty jsi znalý, údajně je třeba dělat root po každé týdenní aktualizaci, znamená to, že když budu potřebovat telefon bez rootu, tak prostě stáhnu jen týdenní ROM a telefon se bude chovat, jako kdyby tam root nebyl?
 #298026  od jany+
 před 7 lety
pajinek píše:No právě že po bodu 6 je nutné udělat bod 7, jinak to dopadne tak, jak to dopadlo. Podrž dlouze současně všechna 3 tlačítka na boku telefonu, spustí se ti opět TWRP a pokračuj bodem 7.
Thx za radu. Do twrp som sa dostal ale takou zvlastnou kombinaciou.
Ako som pisal, na telefone stalo svietilo MI, a ak som drzal dlho on/off tak to len prebliklo a zasa svietilo MI.
Ak som drzal vsetky 3 tlacidla, tak zase prebliklo a svietilo MI.
Takze bolo potrebne to urobit tak:
Drzat tlacidlo on/off az do kedy to neprebliklo a potom rychlo stlacit vsetky 3.
Potom to uz islo vsetko ako po masle
 #300113  od marek7610
 před 7 lety
Caute. Pri preskočení bodu 3 a 4 čítam že zo Stable ROM treba otvorit vyvojársky režim . OK a teraz? Čo treba povolit vo vývojárskom režime? To sa nikde nepíše. Či nič? Nechápem načo slúži, netreba v nom nič povoliť alebo zamietnuť?
 #300125  od VMach3
 před 7 lety
Je třeba povolit OEM unlocking a přihlásí se v Mi Unlock status k Xiaomi účtu s oprávněním odemykat bootloader.
 #305628  od ko33
 před 6 lety
mám dotaz... odemčení bootloaderu smaže nějaká data v interní nebo SD paměti?
a ještě jeden problém když připojím redmi note 4 global k NB a dám MTP vidím jen některá data (soubory a složky) na SD či v interní paměti. ovladače jsou aktuální. mám win7 a originálni kabel co byl v krabici
 #305867  od jIrI___
 před 6 lety
Ahoj, prosím o radu. Snažím se o instalaci CZ/SK ROM do Redmi 3S a úspěšně jsem se dostal až po instalaci TWRP, Tzn. zasekl jsem se v bodu 6. Inštalácia TWRP / e). Instaluju TWRP dle návodu, vyskočí mi zelené okno, zmáčknu jakékoliv tlačítko na klávesnici, v zeleném okýnku se zobrazí "Hotovo!", ale na displeji telefonu mám stále obrázek králíka, zobrazení se nepřepne na TWRP a já nemám jak pokračovat dál. Výsledek je takový, že v telefonu mám čínskou ROM... Byl by mi prosím někdo schopný poradit, kde dělám chybu nebo jak postupovat dál? Předem díky.
 #305880  od jIrI___
 před 6 lety
Vyzkoušel jsem i jiné USB porty i jiný kabel a výsledek pořád stejný. Prostě na monitoru zelená obrazovka "Hotovo!", na displeji pořád králík a za nějakou chvíli se telefon sám restartuje.
 #305888  od Mahtiel
 před 6 lety
Vím, že jsem s tím také bojovala, nakonec jsem se do fastbootu dostala snad tlačítky Power a volume Up, ale to bylo už před několika měsíci. Kdyby to nešlo, tak jedině snad si vyrobit EDL kabel :(
 #305890  od VMach3
 před 6 lety
jIrI___ píše:Vyzkoušel jsem i jiné USB porty i jiný kabel a výsledek pořád stejný. Prostě na monitoru zelená obrazovka "Hotovo!", na displeji pořád králík a za nějakou chvíli se telefon sám restartuje.
V toolkitu spusť jakoukoliv klávesou instalaci TWRP recovery, ale již znovu nepotvrzuj jakoukoliv klávesou restart do TWRP recovery! A na telefonu současně stiskni obě klávesy hlasitosti i zapínání dokud nedojde k restartu telefonu, pak uvolni klávesu zapínání, klávesy hlasitosti drž dokud se nespustí TWRP recovery.

  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 52

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat