[B20=kate]
 #294071  od Davidkrch
 před 7 lety
Ahoj, sestre sa začala diať v poslednej dobe divná chyba odtlačkov. Spočíva v tom že po odomknutí mobilu pomocou odtlačku sa mobil akoby odomkne, rozsvieti sa diplej a ukáže sa plocha, ale hneď na to sa mobil zase sám zamkne. Toto sa deje len pri odomknutí pomocou odtlačku, odomknutie vzorom funguje. Taktiež som si všimol že sa chyba prejavuje len pri odomknutí z vypnutého displeja, ak sa najprv zapne displej a až potom priloží prst, odomkne sa normálne. Najskôr sa to dialo iba sporadicky, teraz je už fingerprint skoro nepoužiteľný. Stretol sa s týmto správaním už niekdo?

Taktiež by som sa chcel vedieť aká je podľa vás najlepšia/najstabilnejšia verzia, je jedno či stable alebo developer. Bootloader má odomknutý. Momentálne tam má miestnu CZ/SK stable 8.1.1.0 MHRMIDI a všetko funguje až na ten fingerprint.

Root používa len na AdAway, čo sa týka iných aplikácií tak len klasika YouTube, Messenger, WhatsApp, Office atď.
 #294078  od fanusik11
 před 7 lety
Podľa mňa pôjde o chybu senzoru priblíženia, nie samotného senzoru odtlačkov prstov. Problém môže byť ochranná fólia alebo sklíčko, skúsil by som ho odstrániť. Alebo senzor priblíženia nezakrývať napríklad rukou pri odomykaní telefónu, resp. skúsiť senzor priblíženia skalibrovať.
 #294083  od Davidkrch
 před 7 lety
Toto ma tiež napadlo, má tam ešte fóliu z výroby kým jej nepríde sklo, ale skúsil som fóliu dočasne odlepiť v mieste kde je senzor priblíženia a nepomohlo to. Skúsil som tiež vypnúť zabránenie náhodnému použitiu, ale ani to nepomohlo.

~~ MI5 ~~
 #294107  od jejule
 před 7 lety
To je klasická chyba proximity senzoru. Někomu to zlobí víc, někomu míň. Na čas většinou pomůže senzor zkalibrovat.
nicanikdo se to líbí
 #294477  od Ond
 před 7 lety
Tohle se mi stalo asi dvakrát, pokaždý to bylo po tom, co byl telefon poměrně v dost velkým chladnu (nevím, jestli to s tím nějak souvisí), restartoval jsem telefon a pak to šlo v pohodě, teď už se mi to delší dobu nestalo.
 #294833  od koldas
 před 7 lety
S chladem to nemá nic společného. Je to chyba proximity senzoru. Je o tom tady spousta vláken. Stačí hledat. Problém většinou (ne navždy) vyřeší kalibrace senzoru.
Zadat *#*#MIUI#*#* v menu dat proximity senzor - kalibrovat a po úspěšné kalibraci telefon ROVNOU RESTARTOVAT!!To je důležité. Většinou potom senzor pracuje bez problémů delší dobu. Když přestane, stačí znovu kalibrovat.

Odesláno z mého Redmi Note 3
 #294837  od jejule
 před 7 lety
Musím říct, že jsem časem vypozoroval, že je úplně zbytečné dělat kalibraci. Když telefon zazlobí, tak jej prostě na dvacátý pokus odemknu a pak to zase tak nějak funguje po nějakou dobu.
 #294866  od koldas
 před 7 lety
Nechci se přít, ale zbytečné to není. Nejde jen o FP. Jde i o rožínaní dipleje při hovoru atd...

Odesláno z mého Redmi Note 3
 #294873  od jejule
 před 7 lety
No to je jedna a tatáž příčina. Prostě nějakou dobu jsem dělal kalibraci pokaždé, když zazlobil proximity senzor, vydrželo to pár dní až týdnů a musel jsem to dělat znovu. Teď kalibraci nedělám, když senzor zazlobí, tak na x tý pokus zařízení odemču a je zase klid na několik dní, někdy i týdnů. Prostě prašť jak uhoď. Aspoň na mém zařízení...

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat