[capricorn, natrium]
 #281313  od VMach3
 před 7 lety
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #281314  od Fuzko
 před 7 lety
VMach3 píše:Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Stiahol som tuto
Xiaomi Mi 5s Latest China Developer Version Fastboot File Download
to sa nerozbaluje? a teraz uz len Spustit cez MiFlash
 #281316  od VMach3
 před 7 lety
Samozřejmě rozbaluje. A script flash_all z adresáře s rozbalenou rom je nutné nastavit v Advanced u položky FastBoot Script.
 #281324  od Fuzko
 před 7 lety
VMach3 píše:Samozřejmě rozbaluje. A script flash_all z adresáře s rozbalenou rom je nutné nastavit v Advanced u položky FastBoot Script.
Hmm naistaloval som to aj ked som prihlaseny v telefone mi Mi Unlock robi zase to iste po spusteni a prihlaseni vo Fastboot ma to prehodi na stiahnutie aplikacie stale dokola
Zaujmave ze po preinstalacii ROM a znovu spusteni ma to uz poznalo a stacilo len do MI uctu vlozit heslo
Ze by bol problem v tom ze som stiahol China beta rom? a teraz to uz nejde ani po restarte cez EDL kabel do HS-USB QDLoader 9008 a teda zmenit inu rom aj ked som povolil ladenie uz na kabel nereaguje-zacne sa iba nabijat
Přílohy
2017-01-20 22.55.27.jpg
2017-01-20 22.55.27.jpg (577.8 KiB) Zobrazeno 3035 x
Mi Unlock.jpg
Mi Unlock.jpg (40.45 KiB) Zobrazeno 3037 x
Naposledy upravil(a) Fuzko dne 20 Led 2017, 23:41, celkem upraveno 4 x.
 #281327  od Peder1905
 před 7 lety
No a ako s tým updatom? Som chcel aktualizovať cez appku a urobilo mi to a hodilo na twrp recovery a aktualizoval som, resetoval mobil a nič. Stále stará verzia

Odoslané z MI 5s Plus pomocou Tapatalku
 #281368  od VMach3
 před 7 lety
@Fuzko Zkontroluj na webu zda máš opravnění odemknout bootloader, a taky jak se hlásí připojený telefon k PC ve Fastboot režimu

@Peder1905 Dej sem screen logu při instalaci rom v TWRP
 #281371  od Fuzko
 před 7 lety
VMach3 píše:@Fuzko Zkontroluj na webu zda máš opravnění odemknout bootloader, a taky jak se hlásí připojený telefon k PC ve Fastboot režimu

@Peder1905 Dej sem screen logu při instalaci rom v TWRP
unlock mam schvaleny uz od 2.1.17 ked mi prisla sms
aj som stiahol, prihlasim sa, zacne vyhladavat, a hodi ma to zovu na stiahnutie aplikacie
Vo fastboot pc zareaguje zvukom a v spravcovi som nasiel toto
Teraz som to skusal znovu a skoncili to asi takto urobi 50% a .........error 501

Teraz som zistil po preinstalacii si telefon vytvoril ine konto id a tak to cislo nesedi so schvalenym ako to mam zmenit? Je tam len rosypany caj
Přílohy
Unlock 1.jpg
Unlock 1.jpg (40.48 KiB) Zobrazeno 3005 x
Pripojenie.jpg
Pripojenie.jpg (98.24 KiB) Zobrazeno 3010 x
How to unlock.jpg
How to unlock.jpg (156.85 KiB) Zobrazeno 3010 x
 #281381  od VMach3
 před 7 lety
Špatný ovladač, u Kedacom USB Device dej aktualizovat ovladač ručně, adresář pro vyhledání ovladače zvol kde máš nainstalovaný MiFlash (Program Files/Xiaomi), musíš dostat Android Phone
 #281382  od Fuzko
 před 7 lety
VMach3 píše:Špatný ovladač, u Kedacom USB Device dej aktualizovat ovladač ručně, adresář pro vyhledání ovladače zvol kde máš nainstalovaný MiFlash (Program Files/Xiaomi), musíš dostat Android Phone
Teraz som zistil po preinstalacii si telefon vytvoril ine konto id a tak to cislo nesedi so schvalenym ako to mam zmenit? Je tam len rosypany caj
 #281388  od VMach3
 před 7 lety
Jak by si sám telefon mohl vytvořit účet
 #281393  od Fuzko
 před 7 lety
VMach3 píše:Jak by si sám telefon mohl vytvořit účet
Neviem ako ale po preinstalacii rom ma to nepustilo kym sa neprihlasim do MI tak som zadal heslo ktore mam MI uctu a nabehlo to.Teraz ked mi nesiel spustit unlock tak ma napadlo neviem preco porovnat cisla v telefone a a v sms a nesedia, tak neviem
 #281395  od VMach3
 před 7 lety
Tak se z telefonu odhlaš, a přihlaš k účtu na kterém máš oprávnění.
 #281402  od Fuzko
 před 7 lety
Fuzko píše:
VMach3 píše:Jak by si sám telefon mohl vytvořit účet
Neviem ako ale po preinstalacii rom ma to nepustilo kym sa neprihlasim do MI tak som zadal heslo ktore mam MI uctu a nabehlo to.Teraz ked mi nesiel spustit unlock tak ma napadlo neviem preco porovnat cisla v telefone a a v sms a nesedia, tak neviem
Ked sa odhlasim MI a ak sa chcem prihlast pod novym cislom zamkne sa tel., neviem co dalej
 #281404  od Fuzko
 před 7 lety
Fuzko píše:
Fuzko píše:
VMach3 píše:Jak by si sám telefon mohl vytvořit účet
Neviem ako ale po preinstalacii rom ma to nepustilo kym sa neprihlasim do MI tak som zadal heslo ktore mam MI uctu a nabehlo to.Teraz ked mi nesiel spustit unlock tak ma napadlo neviem preco porovnat cisla v telefone a a v sms a nesedia, tak neviem
Ked sa odhlasim MI a ak sa chcem prihlast pod novym cislom zamkne sa tel., neviem co dalej
Teraz som to overoval podla cisiel a mam 2 ucty Mi Account, neviem preco, ten schvaleny ale v telefone nieje nerozumiem pretoze som sa prihlasoval cez email a heslo a cisla su rozdielne ale heslo suhlasi
 #281430  od Fuzko
 před 7 lety
VMach3 píše:Tak se z telefonu odhlaš, a přihlaš k účtu na kterém máš oprávnění.
Tak po hodine trapenia som ten ucet zmazal a dal ten spravny, odomkol na 3 x a teraz v TWRP som ostal visiet pretoze v tel. mam rosypany caj ako dalej HELP
Přílohy
TWRP.jpg
TWRP.jpg (526.15 KiB) Zobrazeno 3003 x
 #281432  od VMach3
 před 7 lety
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
nebo v tomto Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.
Fuzko se to líbí
 #281501  od Fuzko
 před 7 lety
VMach3 píše:Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
nebo v tomto Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.
Dakujem za trpezlivost, tak som to uz dokopal do konca este raz velkaaaaa vdaka [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Možno by stalo za to, pre zaciatocnikov dat do navodov aj tento detail, bolo by prazdnejsie forum
Nakoniec som naistaloval aj SuperSU a dal skontrolovat tou app v navode ale pisalo to ze nieje rootnuty tak neviem............
Este otazka tu zbalenu instalacku xiaomi.eu_multi_MI5S_7.1.19_v8-6.0, a SR1-SuperSU-v2.78-SR1-20160915123031 mozem z telefonu vyhodit ......?

Inak vsetkym ktory sa venuju tomuto foru a venuju svoj cas prekladom velkaaaa vdaka ;D
 #281502  od Peder1905
 před 7 lety
Už mi aktualizovalo už dobre. Som sa s tým pohral

Odoslané z MI 5s Plus pomocou Tapatalku
 #290738  od Greši
 před 7 lety
VMach3 píše:Tyhle "srandy" jsou potřeba pouze pokud telefon obsahuje neoficiální rom. Na těch není možné odemknout bootloader. CZ/SK rom pro Mi5s je dostupná, momentálně jsou pouze pozastavené týdenní aktualizace z důvodu testování rom na Androidu 7.

pred troma týždňami som si zakúpil MI5S . predpokladám že už predávajúci mi tam niečo inštaloval pretože mám všetko v slovenčine (ale že úplne všetko) čo ma prekvapilo kedže som sa dočítal že by to malo byť 70:30%. No ale môj problém je, že MIUI mám verziu 8.7.1.5/týždenná verzia a za tie tri týždne mi neprišla ani jedna aktualizácia. stále sú teda pozastavené tie aktualizácie, alebo ja mám v mobile niečo, čo tam nemá byť? len dodám že telefón som kupoval zo SR stránky. Ďakujem.
 #290774  od Hyneczeq
 před 7 lety
Ahojte,
prvně nevím, zda píšu do správného fóra, ale tak snad. Koupil jsem si MI5s přímo od Xiaomi v Číně, dojel jsem domů, chtěl jsem se vrhnout na instalace, vše jsem si předpřipravil a ejhle, zasekl jsem se hned na MiFlash - když zmáčknu tlačítko hlasitosti nahoru a vypnutí, jen se to restartuje, případně to ukáže obrázek mobilu s kabelem a odkazem na zhushou.xiaomi.com. Ok, hledám na fóru, zjistím, že potřebuji asi nějaký EDL kabel, hledám návod, mám návod, začínám pracovat, rozřežu si kabel (jediný USB-C, který mám je ten origu od Xiaomi, takže ten) a teď mám spojit černý a zelený kabel, ale kua já tam mám bílý, dva červený, zelený a dva bez bužírky.. Co teď? Ano, já vím, že jsem si na aliexpressu (v ČR jsem to nenašel - nemá někdo odkaz?), mohl koupit přímo už hotový EDL kabel, ale nechce se mi čekat tak dlouho..

EDIT: Oukej, jsem hňup. Díky moc VMach3 za soukromou pomoct. Vzhledem k tomu, že jsem si Xiaomi koupil přímo od nich, nebylo třeba dělat první kroky a měl jsem začít rovnou u bootloaderu. První chyba. Druhá chyba byla, že EDL kabel nejde dělat z USB-C kabelů ale z micro USB kabelů s přidáním adaptérů, takže jsem si svůj originální kabel zničil zbytečně tak jako tak. Zbytek už jsem dal kupodivu bez problémů a funguji.

Ještě jednou díky moc!
 #291146  od marek135
 před 7 lety
Nedá mi nepridať sa. Mám doma týždeň Mi5s. Je to môj 3tí Xiaomi, doma máme ďalšie 2, vo firme ďalšie 3. So žiadnymi neboli problémy, a ak áno, tak som ich (aj s Vašou pomocou) vyriešil. Ale 5s neviem odomknúť. SMS zo xiaomi prišla, ale stojím na 50%. S vyhľadávaním zariadenia, bez vyhľadávania, rôzne nastavenia, niekoľkonásobné reštarty, zmeny konta, nič. Mám global stable ROM, rady na fórach dať tam China development sú fajn, ale nejde to. Phone neoverí ZIP, MiFlash vyhodí chybu ohľadom partícií. Som v koncoch, asi ho vrátim, našťastie kupovaný v CZ a nie v China. Je mi to ľúto, tieto telefóny som si obľúbil najmä pre support zo miui.cz, ale stráviť týždeň bez úspechu nad telefónom je aj na koňa veľa :-(
 #291173  od PaJo
 před 7 lety
marek135 píše:Nedá mi nepridať sa. Mám doma týždeň Mi5s. Je to môj 3tí Xiaomi, doma máme ďalšie 2, vo firme ďalšie 3. So žiadnymi neboli problémy, a ak áno, tak som ich (aj s Vašou pomocou) vyriešil. Ale 5s neviem odomknúť. SMS zo xiaomi prišla, ale stojím na 50%. S vyhľadávaním zariadenia, bez vyhľadávania, rôzne nastavenia, niekoľkonásobné reštarty, zmeny konta, nič. Mám global stable ROM, rady na fórach dať tam China development sú fajn, ale nejde to. Phone neoverí ZIP, MiFlash vyhodí chybu ohľadom partícií. Som v koncoch, asi ho vrátim, našťastie kupovaný v CZ a nie v China. Je mi to ľúto, tieto telefóny som si obľúbil najmä pre support zo miui.cz, ale stráviť týždeň bez úspechu nad telefónom je aj na koňa veľa :-(
Predpokladám, že China Fastboot Developer ROM si do mobilu dával cez MiFlash v EDL režime a potom si sa v tejto CN ROM prihlásil do Mi účtu. Ja som s tým žiadny problém nemal aj keď mám Mi5s Plus..Bootloader som odomkol na CN Developer ROM na prvý krát a potom už ostával len flash TWRP a potom Zip s tunajšou ROM :)
 #314128  od Pepo666
 před 6 lety
Dobry den, mam problem s aktualizaciou. Vzdy ked ju dam nahrat v TWRP napise ze zip je poskodeny a nejde ju nahrat.
 #314132  od VMach3
 před 6 lety
Aktualizaci instaluj přímo v TWRP recovery. Nepoužívej aplikaci Aktualizace.
 #314133  od Pepo666
 před 6 lety
Ved práve tak to robim. Stale vypisuje ze zip je poškodený
Obrázek

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat