Redmi 4A [rolex] / Redmi 4 [prada] / Redmi 4 Prime [markw] / Redmi 4X [santoni]
 #294366  od Borny
 před 7 lety
Ahoj, prosím o radu. Snažil jsem se o aktualizaci Xiaomi Redmi4 z verze MIUIv8.0.3.0cz na MIUIv8.1.2.0(prada)
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Zdálo se, že vše probíhá tak jak má dle postupu zde na fóru, ale po nainstalování aktualizace v TWRP a následném
restartu se mobil nespustí. Jen to zamrzne na úvodním logu "MI".

Postupoval jsem tak to:

1. vyřešil jsem UNLOCK Bootloaderu
-po obdržení SMS s kodem jsem stáhnul a spustil aplikaci v PC
-v aplikaci jsem se přihlásil MI účtem, kterým jsem žádal o UNLOCK
-kod jsem zadavat nikde nemusel, po přihlášení se zobrazil nahoře v aplikaci
-mobil jsem přepnul do FASTBOOT, připojil kabel a v aplikaci klikl na UNLOCK

2. nainstaloval TWRP_prada.zip
-stáhnul jsem FASTBOOT TOOLKIT Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
-stáhnul TWRP_prada.zip Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
-soubor twrp.img extrahoval do rozbalené složky FASTBOOT TOOLKIT
-mobil jsem přepnul do FASTBOOT, připojil kabel a ve složce FASTBOOT TOOLKIT spustil soubor

instalacia_twrp_windows.bat
-enter enter a bylo hotovo :)

3. stáhnul aktualizaci MIUIv.8.1.2.0 (prada) Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
-aktualizaci zip jsem nakopíroval do interního uložiště

4. pokus aktualizovat přes AKTUALIZACE v nastavení telefonu
-vybral jsem soubor xiaomi.eu_multi_HM4_V8.1.2.0.MCECNDI_v8-6.0.zip
-aktualizace se nespustila, důvod "nelze přečíst zip" nebo nemohl otevřít (přesně už nevím)

5. aktualizace přes TWRP
-spustil jsem TWRP (podržením kombinace VolumeUP+Power)
-TWRP přepnul do češtiny
-potom Instalace a vybral soubor xiaomi.eu_multi_HM4_V8.1.2.0.MCECNDI_v8-6.0.zip
-aktualizace proběhla a já jsem nedal vyčistit cache a Dalvik, ale přímo Reboot

6. zobrazilo se logo MI
-po chvíli se pod logem spustilo stahování nebo instalace (nevím) s logem -==MIUIos.cz==-(do 100%) a poté stále logo MI a telefon se nespouští
-po chvíli se zase spustí stahování nebo instalace (nevím) s logem -==MIUIos.cz==-(do 100%) a celý proces se opakuje
-mám snad ještě vyčkávat a nechat, aby instalace s logem -==MIUIos.cz==- proběhla několikrát?????

Prosím o radu, na fóru jsem přímo tento problém nenašel

PS: do FASTBOOT nebo TWRP se dokážu dostat
 #294372  od IvanPO
 před 7 lety
kym ti odpovie niekto z odbornikov...

skusil by som stiahnut .zip s ROM znova, mohol sa subor stiahnut poskodeny,
tel. do TWRP, prepojit kabelom, nakopirovat ROM na ulozisko, odpojit kabel a instalovat ROM v TWRP znova. Pre istotu nasledne dat "tovarne nastavenia" v TWRP, a reboot, ten trva nejakych 5 min.

@jpokorny - pise ze do TWRP sa dostane
Borny se to líbí
 #294373  od Alcest
 před 7 lety
Mal som rovnaky problem na redmi 4 prime, skoro ma jeblo z toho. Skus najst na xda forume najnovsie twrp, pripadne ak nenajdes, tak pozri twrp pre redmi 4 prime, ale neinstaluj ho, k tomu twrp tam je prilozeny este file, ktory sa vola lazypatcher nieco .zip. Ten vraj zabranuje tomu, aby telefon cekoval enkrypciu(aj ked ju nemas zapnutu). Ten zip file normalne nahras v twrp ako poslednu vec potom, co si nahras rom. Potom das restart a malo by to pokracovat v instalacii az sa dostanes do OS. Ak sa ti to podari, tak odporucam ist spat do twrp a preinstalovat tu rom este raz, uz bez toho lazypatchera. Nakolko mne sa stalo, ze polka veci co tam mala byt tam nebola a objavila sa az, ked som druhy krat nainstaloval rom(ani restart nepomohol) ale mozes skusit factory reset po prvej instalacii alebo dokonca to cele mozno preskocis, pokial tam budes mat vsetko co by si tam mal mat. Ja mam redmi 4 prime, poslednu stable a mal som ten isty problem. Inak to asi neofajcis. Je to vraj nejaka nova chobotina od xiaomi a vraj to treba len pre cinske stable rom, ale nakolko tunajsie rom je postavena na cinskej, tak to zjavne aj tak treba. Tolko moja skusenost, mozno blbost, ale vyriesilo moj problem.
Borny se to líbí
 #294374  od Borny
 před 7 lety
Problém vyřešen :)

Byla to má chyba. Asi jsem přehlédl při čtení postupu zde na fóru, že před instalací CZ SK ROM v TWRP je nutné provést Factory reset (tzn. tlačítko Vymazat v TWRP.)Obrázek

Takže jsem použil "Vymazat" a poté znovu spustil "Instalaci" souboru xiaomi.eu_multi_HM4_V8.1.2.0.MCECNDI_v8-6.0.zip. Po instalaci restart mobilu a naběhlo znovu logo MI, instalace MIUI.cz a následně se vše spustilo jak má. (po restartu s logem je třeba vyčkat, trvá to trochu déle)

Děkuji kluci za snahu mi pomoci a rychlé reakce... ;)
ludik se to líbí
 #301744  od Ivonka97
 před 7 lety
Ahojte,

tento navod sa mi zda viac ako dobry, potrebujem len doladit detail:

Nechce mi spustit twrp menu. Ked zapnem telefon volume up + power, tak sa mi zobrazi len nakresleny telefon s kablom a nic viac. Pritom predchadzajuce kroky dopadli dobre.

Zufalstvo :/

Dakujem za pomoc.
 #301754  od Borny
 před 7 lety
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 7 lety
Ahojte,

tento navod sa mi zda viac ako dobry, potrebujem len doladit detail:

Nechce mi spustit twrp menu. Ked zapnem telefon volume up + power, tak sa mi zobrazi len nakresleny telefon s kablom a nic viac. Pritom predchadzajuce kroky dopadli dobre.

Zufalstvo :/

Dakujem za pomoc.

Je možné, že ještě nemáš správně proveden UNLOCK Bootloaderu, bez kterého asi nejde nahrát TWRP. Odhaduji to podle toho, jak popisuješ "sa mi zobrazi len nakresleny telefon s kablom a nic viac". To znamená, že se dostaneš do FASTBOOT, ale nemáš proveden UNLOCK, protože po UNLOCKU ten obrázek ve FASTBOOT vypadá jinak. Je zobrazen Xiaomi maskot "Mitu".Obrázek


O UNLOCK jsem žádal (pokud se nepletu) na této stránce. Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť .
-Musel jsem při registraci na těchto stránkách zadat telefonní číslo a při žádosti o UNLOCK napsat nějaký důvod proč to chci a to v angličtině.
-Po odeslání požadavku jsem musel počkat několik dnů než mi přišla SMS (ve které byl myslím nějaký kód). Přihlásil jsem se znovu na stránky Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a tam se mi zpřístupnilo stáhnutí MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.zip
-Stáhnutý balík jsem rozbalil a spustil v PC.
-V aplikaci jsem se přihlásil pod stejným účtem, který jsem na začátku vytvořil na stránkách Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
-Dále na vypnutém mobilu podržíš tlačítko volume a zároveň Power. Tím se mobil přepne do Fastboot módu (nakreslený telefon s kabelem)
-Pak připojíš mobil k PC přes USB kabel a klikneš na UNLOCK v PC aplikaci

Až potom zkus znovu zopakovat návod na instalaci TWRP a pokud se vše vydaří, tak podržením tlačítek VolumeUP+Power, při vypnutém mobilu, se dostaneš do TWRP menu a kombinací VolumeDown+Power do Fastboot s maskotem "Mitu".

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru jsou celkem 2 uživatelé :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 hosté (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat