[nitrogen]
 #420057  od sagitarius
 před týdnem
Vzhledem k tomu, že na webu O2 není ani jeden telefon Xiaomi uveden mezi podporovanými pro VoLTE provoz, zkusil jsem to a funguje. Sice v menu telefonu není vůbec položka VoLTE, nicméně pokud chcete tento provoz v telefonu aktivovat, otevřete aplikaci na volání a na číselníku zadejte kód
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
*#*#86583#*#*
Poté se vám v "Nastavení">"SIM karty a mobilní sítě">"O2CZ"
objeví položka "VoLTE povolena". Tu zapněte a na horní liště vedle síly signálu se vám objeví "VoLTE". A je to.
Můžete to zkusit i u ostatních operátorů- ten kód je stejný. Pokud se to nepovede, znamená to, že váš operátor váš telefon nepodporuje, nebo nemáte vhodnou SIM.
POZOR! Toto se týká pouze Global ROM! Jak je to u zdejší ROM nevím.
 #420086  od Petr76
 před týdnem
Funguje i u zdejší ROM

Odesláno z mého MI MAX 3 pomocí Tapatalk

 #420097  od rbarat
 před týdnem
A fungujú Vám po aktivovaní Volte SMSky?
Lebo to vraj potom nefunguje.
 #420184  od Petr76
 před týdnem
rbarat píše:A fungujú Vám po aktivovaní Volte SMSky?
Lebo to vraj potom nefunguje.
Nefungují, musí se to vypnout.

Odesláno z mého MI MAX 3 pomocí Tapatalk

 #420225  od sagitarius
 před týdnem
Nefungujou, ale to mě vůbec netrápí, protože od mojí první legendární Nokie 5110 až do dnešní doby jsem poslal asi tak 10 SMS. A dnes- v době neomezených volání mi už vůbec smysl SMS uniká.
 #420235  od Petr76
 před týdnem
sagitarius píše:Nefungujou, ale to mě vůbec netrápí, protože od mojí první legendární Nokie 5110 až do dnešní doby jsem poslal asi tak 10 SMS. A dnes- v době neomezených volání mi už vůbec smysl SMS uniká.
To já ještě pár SMS občas musím poslat, ale stejně mě vrtá hlavou, proč to VoLte blokuje.

Odesláno z mého MI MAX 3 pomocí Tapatalk

 #420942  od rbarat
 před týdnem
Však to, aj v dnešnej dobe pár SMS mesačne potrebujem aj ja...
 #421036  od sagitarius
 před 6 dny
Tak ono to VoLTE asi ještě není v ROM tak úplně vychytaný- předpokládám, že v Číně to asi ještě tak úplně standardem není. A proto asi taky není tato položka v menu standardně přístupná- musí se aktivovat tím kódem. Podle mě nejspíš zatím nedokáže FW při odesílání SMS přepnout na 2G/3G, protože VolTE dokáže pracovat bez spotřebování FUP dat díky tomu, že rozezná hlasový přenos, čímž odesílání SMS není.
Prostě se musíme zatím smířit s tím, že se jedná o relativně novou technologii, která zatím trpí různými "muškami". Holt ten vývoj technologií je v posledních desetiletích tak rychlý, že výrobci technologie implementují do zařízení co nejrychleji a bez řádného testování, hlavně aby předběhli konkurenci. Je to v posledních letech vidět i na (ne)kvalitě hlavně vlajkových lodí výrobců, které vykazují stále více nedokonalostí, chyb a závad. Než se na Evropský trh dostane nové zařízení, už výrobce představuje další.... Někde se tento trend prostě projevit musí.
 #421210  od rbarat
 před 5 dny
A prijatie SMS funguje pri prepnutí na Volte funguje? To odosielanie by som možno oželel, ale prijímať SMS potrebujem (banka a pod.).
 #421271  od Petr76
 před 4 dny
rbarat píše:A prijatie SMS funguje pri prepnutí na Volte funguje? To odosielanie by som možno oželel, ale prijímať SMS potrebujem (banka a pod.).
VoLTE mám zapnuté a sms mi zatím vždy přijdou.

Odesláno z mého MI MAX 3 pomocí Tapatalk

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat