[daisy]
 #421334  od Lee67
 před 1 rokem
Ahojte,

jelikož nejsem žádný expert přes telefonní mobily a mám jakési trablé se svým novým telefonním mobilem Xiaomi Mi A2 Lite (s OS Android 9), obracím se na ty z Vás, kteří tomu aspoň za mák rozumí a můžou (a chtějí) mi poradit.

1. Když v jakémkoliv prohlížeči (AIReader, Chrome či androidí zobrazovač HTML) otevřu uloženou HTML stránku (k níž je přiřazena složka obsahující obrázky a scripty z této stránky), nenačtou se mi obrázky. (U předchozího mobilu Samsung Galaxy J1 s Androidem 4.4.4 se obrázky načítaly bez problémů a vždy.)
Kde je problém, prosím?

2. Když otevřu jakýkoliv soubor (jpg, pdf, doc, txt, ...) v jakémkoli prohlížeči, uloží se mi kopie toho otevřeného souboru do složky "Downloads", takže ten soubor mám v mobilu dvakrát.
Lze tomu nějak zabránit, prosím?

3. Když chci telefonovat z SMSky kliknutím na ikonu s telefonním sluchátkem, nezačne telefon volat, ale naběhne mi okénko s klávesnicí a nabídkou telefonních čísel. U předchozího mobilu to rovnou volalo. A mé ženě a mému synovi, jež oba mají Xiaomi Redmi 4 s Androidem 7, to také rovnou vyzvání.
V čem je chyba, prosím? V nastavení jsem nic nenašel...

Díky!
 #421389  od rbarat
 před 1 rokem
1. Ja používam Chrome a keď otvorím uloženú stránku, normálne sa zobrazí s obrázkami
2. Obrázky sa do Downloads ukladajú len vtedy, keď ich dáš stiahnuť zo stránky, pri bežnom prehliadaní iste nie. Keď súbor otvoríš na editáciu, samozrejme sa musí zo stránky stiahnuť a vtedy sa uloží zvyčajne do Downloads
3. Po kliknutí na číslo vyskočí menu, ako ukazuje obrázok, klikni na Vytočiť a v menu s číslami, čo Ti vyskočí, klikni na tlačítko hovoru a číslo sa vytočí. Takto to je v čistom Android Pie, v MIUI je to inak.
sms.png
 #421394  od madmanwild
 před 1 rokem
@Lee67, Ahoj, 1-2 netusim, stranky si neukladam a otvarat jpg v prehliadaci mi tiez pride zbytocne, ale asi mas svoje dovody. 3ku potvrdzujem je to tak, ked v sms das volat ikonkou hore, nie to co pise rbarat, tak ta to hodi do toho kontaktu a zobrazi telefonne cislo a musis dat znovu volat...
 #421434  od Lee67
 před 1 rokem
Díky za odpovědi.
1. Leč i v Chromu se mi nenačtou uložené obrázky. V Androidu 4.4.4 to bylo bez problémů.
2. Mně se do složky Downloads kopírují již jinde uložené soubory, pokud je otevřu v prohlížeči, abych je prohlížel či četl. Měl jsem za to, do složky Downloads se ukládá jen to, co si stáhnu. Ne, že se mi tam uloží kopie toho, co již dávno mám stažené a uložené v jiné složce.
3. Chci rovnou volat a ne klikat znovu na další obrázek telefonu v dalším menu. Každému jinému to jde, ale mně ne. A v Samsungu mi to předtím taky šlo. Je to zbytečná zdržovačka.
 #421441  od šulda
 před 1 rokem
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 1 rokem
v prohlížeči
Bod 2
Mohl bys být konkrétnější?
 #421447  od Lee67
 před 1 rokem
Jak konkrétnější? Když otevřu uloženou html stránku v AIreaderu, tak se mi onen otevřený soubor nakopíruje do složky Downloads. Když otevřu obrázek jpg v prohlížeči obrázků, mám ten obrázek ve složce Downloads (tedy jeho kopii). Když otevřu pdf-soubor v pdf readeru, mám kopii toho pdf souboru i ve složce Downloads.
Soubory otvírám tak, že ve "správci souborů" (viz: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť) si najdu ten či onen soubor v té či oné složce (tyto rozličné soubory jsem stahoval a ukládal v PC a pak kopíroval do mobilu), kliknu na soubor a ten se mi otevře v tom či onom k té či oné příponě asociovaném prohlížeči.
Je to dosti srozumitelné? Zkrátka po otevření v prohlížeči mám ten soubor dvakrát: v původní složce a ve složce Download.
A to přece není normální.
 #421450  od šulda
 před 1 rokem
Pokud se klasická fotka, pdf, doc atd chová po kliknutí takto, tak to normální není. Zkusil jsi otevřít i přes jiného správce, např. vestavěného?
 #421702  od rbarat
 před 1 rokem
To kopírovanie súborov do Download nerobí nikomu inému, len Tebe, preto si myslím, že to nejako súvisí s tým, čo si si do fónu nainštaloval.
Sprav factory reset fónu a potom skús používať len vstavané aplikácie, podľa mňa to robiť nebude.
Potom po jednom inštaluj svoje aplikácie a vždy zisťuj, či to kopíruje alebo nekopíruje súbory do Download.
Takto zistíš, ktorá apka, čo si nainštaloval to spôsobuje.
 #421712  od Lee67
 před 1 rokem
Kopírujou se mi html-stránky při otvírání v AI Readeru. Tím pádem se nenačtou obrázky, neboť se zkopčí jen čistě html-soubor bez složky se staženými skripty a obrázky. PDF soubory se při otvírání v PDF prohlížeči "stahují" a nikoliv "otevírají" či "načítají". A tudíž jsou opět nakopírované v "Downloads". Předtím jsem používal tytéž soubory a tytéž programy v Samsungu s androidem 4.4.4 a tam mi to nedělalo. (Leč v Samsungu jsem měl všechny soubory na SD kartě, zatímco nový mobil má 64 GB uložního prostoru a tudíž zde není SD karta zapotřebí.
Lze udělat factory reset bez toho, aby se mi smazaly z mobilu desítky GB dat (dokumenty, mp3ky, obrázky, etc.)?
 #421721  od šulda
 před 1 rokem
Smaže se vše, taky mám verzi 64GB a neřekl bych že karta kvůli tomu není potřeba. Třeba zrovna kvůli datům. Vše mám na kartě a v telefonu jen aplikace. Ten tvůj problém bude asi v těch html souborech a FR to zřejmě nespraví. Měl sem za to, a proto sem i výš psal, že se jedná o klasické soubory jpg, pdf, doc atd. V tom Samsungu si měl ty soubory uložené přímo přes telefon a do Xiaomi jsi to šoupnul odtud?
 #421727  od Lee67
 před 1 rokem
Ty html-soubory jsem ukládal do PC a odtamtud teprve kopíroval do mobilu.
Problém je uchaslyšně v tom, že se soubory při otevírání v (tom či onom) prohlížeči neotevírají, ale stahují. Což nechápu....
 #421738  od šulda
 před 1 rokem
To už si psal několikrát že se stahují a ne otvírají. Ale zkraje nebylo jasný že i ty pdf atd jsou nějaký html. Tohle nebude asi problém telefonu ale těch html. O html vím hovnajs, ale zřejmě tam je odkaz odkud ten soubor je a odtud si ho to stáhne. Tohle bych spíš řešil u odborníků přes html.
 #421792  od Lee67
 před 1 rokem
Je tohle normální? To mi naskočilo jak při startu mobilu po koupení i teď po uvedení mobilu do factory resetu a následném přihlášení do mého účtu na googlu:
Obrázek
 #421866  od šulda
 před 1 rokem
Mám v rodině tři tyhle telefony a ani u jednoho sem tohle neměl. Kupoval sem u autorizovaného prodejce a na stránkách xiaomi-czech kontroloval IMEI. Nejde ta klávesnice a editor odinstalovat?
 #421918  od Lee67
 před 1 rokem
Našel jsem si Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a píše mi to: Zadané IMEI není platné nebo tento telefon nepochází z naší distribuce. Na boku je nálepka Global version.
 #421934  od šulda
 před 1 rokem
Global verze je OK. To znamená že podporuje i naše LTE. Xiaomi už ale kratší dobu u nás působí a uco sem zjistil, tak už existuje česká distrubuce, proto Ti to píše že nemáš naší distribuci. Spousta lidí tvrdí že to je nesmysl a že je jen international a global verze. Já našel ty jejich stránky a tam mají i seznam autorizovaných prodejců. Kupoval sem u jednoho z nich a po zadání IMEI mi to píše že pochází z oficiální distribuce (u všech třech). Známý kupoval jinde než u autorizovaného prodejce a píše mu to stejně jako Tobě. Takže to vypadá že opravdu existuje česká distribuce protože ve vedlejší sekci Mi A2 sem postřehl že někdo dával telefon reklamovat do Xiaomi obchodu a tam se zjistilo že to není česká distribuce a v origo servisu by se prej nechytal.
 #421954  od šulda
 před 1 rokem
To ne, to spíš jen na přítomnost tý klávesnice a editoru. Dělal si FR a je to pořád stejný že? Budu se opakovat, ale podle mě to není telefonem. Můžu se zeptat k čemu ty html slouží?
 #421965  od klapanda
 před 1 rokem
ta podpora klávesnic jde v pohodě odinstalovat
měl jsem to tam taky , už na oreo. Telefon koupený na xiaomistoru

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat