[Xiaomi Smart Home]
 #436946  od pallka666
 před týdnem
Rossi: kupoval jsem vysavač Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a tam ho půjčovali na vyzkoušení oproti záloze 10.000,-Kč.
Pokud není Ostrava z ruky, tak můžeš zkusit tam.
 #437040  od Rossi
 před týdnem
Díky za odkaz, ale Ostrava je pro mne sec-sakra z ruky :wink:
Stejně mi ono ne/dodržování možnosti 14 denního vrácení u obchodů připadá prapodivné - buď je to jasně dané zákonem či není - přes to vlak nejede .... Nemohu si přeci přizpůsobovat zákoník tak jak se mi momentálně hodí !?
Kua, ještě tak aby mi pak vysávadlo za 10000,- zůstalo doma na výstavu, pokud na černé nebude chtít jezdit :unamused:..... bude pak luxovat v garáži pod autem a minimálně 5x denně ..... aby se to vyplatilo ....
 #437097  od Tocassido
 před 6 dny
Myslím, že se toho zbytečně bojíš. Poslal jsem ti fotky, kde máme černé dlaždice a skoro černou podlahu. V odkazu posílám jak S55 vysává i na černém koberci.

Rossi se to líbí
 #437105  od technikus
 před 6 dny
Kdo má nějaké problémy u S50/S55 s FW 3.3.9.__1864, brzy by měla přijít oprava.
Byl k tomu i nějaký dotazník Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.

Já jsem osobně žádné chyby nepostřehl.
Obrázek
 #437126  od Rossi
 před 6 dny
@Tocassido
Děkuji za video, máš pravdu - přehnané obavy možná nejsou na místě. Je to ale černý fešák :wink:
 #437136  od hudakapavlo
 před 6 dny
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 6 dny
Kdo má nějaké problémy u S50/S55 s FW 3.3.9.__1864, brzy by měla přijít oprava.
Byl k tomu i nějaký dotazník Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.

Já jsem osobně žádné chyby nepostřehl.
Obrázek
U me se problem je....
Uz dvakrat nenasel dokovaci stanici
A oproti minulemu fw zmena v trasach, obcas nepochopitelne prejezdy pres uz vycistena mista.

Tak doufam ze to daji dohromady. :)
 #437204  od shmaic
 před 5 dny
Čaute,
dopředu se omlouvám, jestli už jste to řešili. Prošel jsem milion českých a anglických fór a našel jsem pouze popis problému, nikoliv řešení.
Takže. Mám Čínský Xiaomi Gateway, na kterém mám celou domácnost - senzory, je toho fakt hodně. Teď jsme dokoupili Roborock s50 evropskou distribuci a přidali jej přes hub do našeho xiaomiekosystému nastaveného na Mainland China region, jenže jakmile na nějak v Xiaomi Home kliknu, nenechá mě to nic udělat, jen mi to řekne přepni region. Což není problém, jenže když si Roborock přidám v Czechia regionu, zas tam nepřidám ten HUB. Hledal jsem a nenašel jsem jasnou odpověď, zda existuje Evropská/česká verze hubu, jak ji rozliším a zda na ni následně budu schopen přidat svých 9 milionů senzorů nebo mi budou k ničemu. Nevíte někdo, jak tu hlášku o změně regionu obejít?
Zatím jsem zjistil, že mohu vysavač flashnout na čínský firmware, jenže to logicky nechci, je tam víc negativ, než benefitů a operace nemá úplně jistý výsledek (dají se najít bricknuté vysavače apod.).
Blíže k možnostem regionů:
Pokud mám vysavač v českém regionu, vše funguje naprosto perfektně. Kromě sdílení, když to nasdílím manželce do jejího účtu v českém regionu, má jen možnost zapnout jej a vypnout, nevidí mapu a nemůže měnit režimy.
Když jej dám do čínského režimu, jsem schopen hlášku obejít tak, že si nastavím automatizační scény, kterými manuálně přepnu režimy vysavače, ale zas nevidím mapu a nevidím stav filtrů apod. a prostě to stojí zaprd.
Jinak k Roborocku samotnému - mám to 4 dni a už bez něj nechci být. Máme doma dvě děcka, která aktivně pracují na kontaminaci naší domácnosti. Dům o rozloze cca 100metrů (kam se rbrck dostane) uklidí za cca 80-100 minut. Pak se vrátí a já mu dám povel ať jede ještě jednou, dá minimálně dalších 50 metrů, než se vybije na 20% a pak se sám krásně zadokuje. Ohledně mopování - je za tu cenu geniální. Hadr je po 30 minutách špinavý jako chlív a tak ho vždycky jen pod tlakem propláchnu pod sprchou a doplním vodu. To, co někteří píší, že to nefunguje a je to spíš pro srandu, musím dementovat, je to přesně naopak. Když máte větší plochu, udělá to prostě za vás, jsem s tím maximálně spokojen. A chaotičnost pohybů - myslím si, že v tom má systém, když se podívám, všude je pořádek a podle mapy se vždycky dostal fakt všude. Fakt spokojenost 99% a jestli se vyřeší problémy s appkou, tak 100.
 #437208  od technikus
 před 5 dny
Ses tak rozepsal a ona stačí jednoduchá odpověď.
Klon Xiaomi Home, nebo na druhém telefonu aplikaci s jiným účtem a regionem.
EU gateway přihodí víc škody jak užitku. Obecně vše na China je nejlepší varianta.
 #437209  od DaLanik
 před 5 dny
Problém se nevyřeší, oni to.delaji schválně... takže podle mne nejlepší flashnout... zvlášť když už vše máš v regionu china.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 #437211  od technikus
 před 5 dny
Může mít 2 appky, jednu EU a druhou China. Komfort a praktičnost však 0 bodů
 #437216  od shmaic
 před 5 dny
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 5 dny
Může mít 2 appky, jednu EU a druhou China. Komfort a praktičnost však 0 bodů
Přesně tak. Když naklonuji aplikaci, mám to v odděleném systému a nemohu automatizovat se zbytkem domácnosti v jiném regionu. Přece musí u takto rozšířené věci existovat možnost s Xiaomi vydrbat a očůrat to:-)
Co jsem pochopil, děje se tak díky GDPR, nicméně v tomto případě se obávám nejhoršího a sice, že v budoucnu přestanou fungovat i další věci.
Flash jsem zvažoval, vidím tato negativa - dle jiných fór stejně není ovládání plnohodnotné (neuvidím mapu, kvůli které jsem to kupoval), přijdu o záruku a nemám možnost návratu na cz distribuci.
 #437217  od technikus
 před 5 dny
V tom případě nepoužívej sdílení, ale vlož jí do aplikace na jejím telefonu tvoje údaje. Byť bude adminem celé domácnosti (nebo toho, co bude na daném regionu), ale bude jí to fungovat stejně tak, jako tobě. Tedy uvidí mapu, může měnit různé volby apod.

Ještě samozřejmě můžeš na jednom telefonu přepínat tvůj účet mezi regiony. Na EU vysavač, na China Smart Home. Tedy nebude v aplikaci obojí současně. Současně však když budeš na EU, kde máš vysavač a doma bude alarm nebo zachytí čidla vytopení vodu, notifikace ti nepřijde. Stejně tak naopak, když budeš kvůli Smart home na China regionu, nepošleš vzdáleně vysavač vysávat, nebo nedostaneš notifikaci, že vysál. Samozřejmě jsou jisté situace, kdy není potřeba na vysavač aktivně šahat. Nastavím si harmonogram, jak má v průběhu týdne vysávat a on koná. Doma ho stále může někdo pustit tlačítkem - zónu nebo celý prostor, stejně tak poslat do docking.

Na tvoje dotazy je potřeba tak trošku myslet před koupí. Rozhodně je lepší volba mít EU vysavač a flashnout jej na CN, než mít EU Smart Home gateway. S tou neuděláš nic a ještě tam kde co nefunguje. Není to vždy jenom o koncovce do zásuvky.
 #437218  od shmaic
 před 5 dny
Týjo dát ženě kontrolu nad jaderným reaktorem? Hmmmm nad tím jsem nepřemýšlel, to by mohlo být řešení. Zajímavé. Zkusím.
Posunu tedy dotaz dál - existuje EU verze hubu, která je spolehlivě EU a chytí mi ten vysavač? za tisícovku to klidně testnu s těmi ostatními senzory, buď pojede nebo ne.
A ještě další dotaz - jak funguje tlačítko zónové čištění? To prostě robíka vezmu do místnosti, kliknu a on ji vyčistí? Nebo co ohraničí tu danou zónu pro tlačítko? Když jej přemístím, zas nenajde dokovačku nebo jo?
 #437219  od technikus
 před 5 dny
EU gateway bych se vyhnul obloukem, ale když nemáš co dělat s penězi, proč ne.
Je tu s ní mnoho zkušeností, stejně tak na FB skupině Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť. Nejede tam snad nic na ZigBee. Nehledě na to, že plno komponentů je China distribuce (kamery, vzdáleně ovládané zásuvky apod.).

Vysavač funguje bez gateway. Tedy můžeš ho vzít na návštěvu ke kamarádovi, spárovat v Xiaomi Home s jeho Wifi (pouze 2,4 GHz) a pod EU by měl jet bez problémů.

Tlačítko na vysavači funguje snad tak, že kam ho dáš a zmáčkneš, vysaje snad nějak metr čtvereční. Ale popravdě budu mít tohle tlačítko zaprášené, nikdy jsem ho nestiskl. Zónově posílám z aplikace.

Kupodivu je vysavač chytrý a ať ho dáš kamkoliv po bytě / domě (na stejném patře), dojede do docking.
 #437225  od shmaic
 před 5 dny
A mezi zigbee se počítají i senzory? window door, flood.. to je fakt matoucí, xiaomi obecně má tak nedostatečnou dokumentaci, až to zamrzí.

Teď jsem si uvědomil další šílenost s přepínáním účtů v regionech - při každé změně regionů znovu do blba inicializuje zařízení. Takže přehodím region, chci kliknout např na senzor a čekám, až se zinicializuje. Napodruhé už ok, ale jakmile se vrátím na czech, zas inicializuje roborock.
 #437243  od DaLanik
 před 5 dny
shmaic píše:A mezi zigbee se počítají i senzory? window door, flood.. to je fakt matoucí, xiaomi obecně má tak nedostatečnou dokumentaci, až to zamrzí.

Teď jsem si uvědomil další šílenost s přepínáním účtů v regionech - při každé změně regionů znovu do blba inicializuje zařízení. Takže přehodím region, chci kliknout např na senzor a čekám, až se zinicializuje. Napodruhé už ok, ale jakmile se vrátím na czech, zas inicializuje roborock.
Jo senzory jsou zigbee... vše co.se.nepripojuje na wifi je zigbee kromě BLE dálkových ovladačů...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 #437252  od Mayki
 před 5 dny
Prosím tě nic neřeš, flashni vysavač na Čínský firmware, dohraj češtinu a je to. Otázka 20 minut, vysavač jezdí a mluví česky. Sám jsem to tak řešil. Flash zpátky taky funguje...
 #437258  od shmaic
 před 5 dny
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 5 dny
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
To jsem taky viděl. Fakt jsi tím prošel? Je to bez problémů?
 #437287  od shmaic
 před 5 dny
Tak mohu potvrdit, tento návod funguje.
Ve zkratce pro přechod na China verzi, kde už je možné dělat s vysavačem vše, je nutné přehrát firmware pomocí zmíněného návodu: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
pro mě bylo nutno jít krokem 4a, tedy přes Putty.
Zároveň jsem jej konvertoval na R2D2, což je totální úlet ( :D )
Ale jako non-pc-user bych se do toho rozhodně nepouštěl.
 #437289  od shmaic
 před 5 dny
Tak update, po tomto kroku bylo vše ok, nicméně teď, když jsem aktualizoval v appce firmware vysavače na aktuální, sice se zobrazí v zařízeních, ale když jej rozkliknu, celá appka spadne. Děje se tak i poté, co vymažu vše chna data aplikace. Nějaké nápady? Momentálně mi Mayikiho návrh udělal z chytrého vysavače hloupý vysavač:D
 #437342  od shmaic
 před 4 dny
Spatne, na vysavac se nepripojim ani appkou ani pres ssh, takze funguje jen po stiknuti tlacitka.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 1 registrovaný, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Infoxxx a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat