[Nezaradené témy]
 #488825  od rajbek
 před 1 měsícem
Zdravím, koupil jsem z banggood tuto tv ES Version a mám problém s cz diakritikou nevíte jak tento problém odstranit pokud to tedy jde.
 #490572  od strom
 před 3 týdny
Mělo by stačit nastavit jako jazyk polštinu.

Odesláno z mého M89 Pro pomocí Tapatalk

 #490576  od strom
 před 3 týdny
Jinak jsem zariskoval a tuto tv pořídil v 55" verzi. Přidám sem nějaké zkušenosti, protože na webu toho sice lze o té TV lze najít relativně dost, ale drtivá většina článků nebo videí je extrémně povrchní. Jediné hodnotné recenze, kde změřili základní charakteristiky a tv porovnali s konkurencí byly 2, francouzská a ruská.

Na druhou stranu sám nejsem znalec, nemám srovnání se současnou konkurencí v oblasti LED LCD střední nižší třídy, takže předám jen zkušenosti s TV bez nějakého srovnávání.

Obraz:
Toho jsem se opravdu hodně bál. V těch dvou recenzích panel pochválili zejména za kontrast a poměrně nízkou degradaci obrazu z úhlů. Měli kusy s VA panelem. V jiných recenzích údajně měli IPS panel. Klasická Xiaomi loterie? Nevím, zda mám štěstí, nebo zda některé recenzenty zmátlo to, že Xiaomi ve specifikacích udává pozorovací úhly 178°, což si většina spojí s IPS panelem, nebo se Xiaomi rozhodlo dodržet nějaký kvalitativní standard. Každopádně mám též VA panel a jsem spokojen. Nahrazoval jsem totiž svůj 10 starý Panasonic střední nižší třídy, který měl IPS panel a ten už jsem znovu nechtěl.
Takže kontrast pro večerní sledování je konečně mnohem lepší a degradace z úhlů sice lehká je, probíhá lehký color shifting, lehké blednuti barev, ale je to rozhodně přijatelná oběť za lepší kontrast, který naměřili okolo 4600:1 při jasu 150 cd/m2.
V recenzích úplně nepochvalili tovární kalibraci barev. Průměrná odchylka delta E v nejpřesnějším Movie módu okolo 4, maximum teď nevím. Bál jsem se zejména pleťovky. Nepřijde mi to vůbec zlé. Barvy jsou poměrně rozumně saturované, žádná čínská pouť.
Jinak tv má několik předdefinovaných módů obrazu jako Movie, Sport atd., ve kterých lze editovat v podstatě jen intenzitu podsvícení, vyhlazení pohybu a teplotu bílé ve třech krocích. Pak je Custom mód, kde lze navíc nastavit jas, kontrast, saturaci, ostrost. Ale například ne gammu. Kupodivu jsem se ale vcelku sžil s tím Movie modem, který je lehce teplejšího odstínu než Standard, nebo s tím Srandard modem. Custom mód nelze bohužel uložit do více profilů, jen do jednoho.
Asi největší výtku k obrazu mám asi co se týká teploty bílé, což zmiňují i v těch recenzích. Je trochu víc do studena. Naměřili nějakých 7500 K proti ideálním 6500 K a změna teploty v nastavení s tím moc neudělá.

HDR pro tento 8 bitový panel s jasem kolem 330 cd/m2 nemá cenu řešit. Nejlepší HDR je vypnuté HDR. Já ale nejsem zrovna fanoušek HDR, takže mi to vůbec nevadí. Pokud tomu někdo dává prioritu, určitě toto nebude vhodná TV.

Jinak TV má direct Led podsvícení, nikoliv edge, jak také někde uvádějí. Je vcelku rovnoměrné, jen ve všech rozích si lze všimnout lehkého úbytku jasu, pokud je zobrazována nějaká jednolitejsi světlejší plocha.

Panel jako takový má údajně odrazivost kolem 42%. Dobré dražší TV mají mezi 20-30%. Já měl doteď tv s matným panelem, takže změna vidět je, ale záleží na podmínkách. Pokud někdo tráví čas u TV přes den v místnosti, do které přímo svítí slunce, zvlášť nízké slunce teď v zimě, tak pak je tv skoro nepoužitelná. My máme tv dál od balkonového okna, kolmo k oknu a pokud je pod mrakem, tak jsou odlesky minimální. Stejně tak v nasvícené místnosti, pokud se zdroj světla neodráží od tv přímo na diváka, tak je vše ok.

Celkově je obraz určitě upgrade oproti tomu mému nahrazenemu Panasonicu. I co se týče např. vyhlazování švenkování kamery. Tam je vhodné snížit defaultni nastavení MEMC ze Standard na mód Clear, který je bez artefaktů a je nejspíš řešen blikáním podsvícení nebo lehkou interpolací, podle snimkove frekvence zdroje. Mód Standard už je jednak moc hladký a občas se vyskytnou artefakty. Ovšem v mnohem menší míře než to bylo u toho 10 let starého Panasonicu. Je vidět, že processing za tu dobu někam dospěl.


Zvuk:
Opět výrazný upgrade proti mému Panasonicu. Nejlepší mód zvuku je Movie mód, který je nejdynamictejsi, má i lehké basy (120 Hz). Nouzově se na tom dá poslouchat i hudba. Sice nouzově, ale dá, což už je z mého pohledu malý zázrak. Manželka si u této tv přestala připojovat externí reproduktor, což u Panasonicu byla nutnost. Samozřejmě ale cokoliv externího hraje výrazně líp, např. Xiaomi Network Speaker, který doma máme a který by měl hrát podobně jako Xiaomi Soundbar.

Systém:
Chtěl jsem Android tv. Ten běží obdobně jako na Mi Boxu. Tv nemá Amlogic, má Mediatek, grafika podobná. I jsem viděl benchmark v Antutu a tv měla 30 000 bodů jako Mi Box. Kdo má doma Mi Box, tak přesně tak funguje i ta TV. Občas se na něco čeká, ale je to ok.

Nevím, jestli jsem na něco nezapomněl, už mě atakují děti a nechci to dopisovat později.

Suma sumárum TV za 10800 Kč s 55" úhlopříčkou a Androidem je dost velký upgrade proti 39" Panasonicu, který mě před 10 lety stál o několik tisíc víc. Takhle to beru. Jestli třeba Panasonic gx800 za 15000 nebo nějaký Hisense mají nějak výrazně lepší obraz, to nevím. To už si musí každý zájemce nějak zkusit porovnat. Já se Xiaomi tv trochu bál, ale nakonec z ní mám za tu cenu docela radost.

Odesláno z mého M89 Pro pomocí Tapatalk

 #492453  od Dejv007
 před 4 dny
Ahoj. Třeba mi někdo pomůžete.
Nedaří se mi na této televizi zrcadlit plochu počítače. Přes Plex, Chromecast atd mohu pouštět na televizi internetový obsah nebo vybrané filmy z disku, ale zrcadlit obraz se mi nedaří.
V počítači vidím televizi jako zařízení v síti, ale jako wireless monitor ji nenajde.
Má tahle televize miracast?
Počítač i televizi mám na stejné WiFi.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat