[Aplikace s zkušenosti s nimi]
 #209039  od jenicekk
 před 3 lety
Prostě ji mihome vidí, po kliknutí na ni tě hodí do velmi podobné app jako pro lampu možná i tu stejnou nějak sem to nezkoumal. Obrázek

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #209045  od Tommu
 před 3 lety
Jo tak teď už je mi to jasný. Mám tu lampu taky a v MiHome se objeví jen ve chvíli, když mám na telefonu zapnuté bluetooth a lampu připojenou v té její aplikaci v telefonu. Pak když v telefonu pustím MiHome aplikaci, tak v seznamu zařízení vidím i tu lampu. Takže pak se asi dá nastavit i do nějakého smart home programu v Xiaomi smart home.
 #209302  od Unonino
 před 3 lety
LED Žárovka Yeelight WiFi - Nepodařilo se někomu náhodou rozchodit Home a Away home mód? Jde mi o vypnutí světla, když jsem pryč a naopak. Odhlášení/přihlášení telefonu/tabletu z domácí Wifi sítě nezafungovalo.
 #209325  od Honzinnn
 před 3 lety
Dobrý večer,
včera mi přišla kamera IP Cam Yi. Po instalaci do programu Mihome začne hlásit: "This camera can only be used within China"
Kamera byla zakoupena na Xiomiforsale.com, ze supportu mi napsali, že se mám přeptat na tomhle fóru.
Už jsem brouzdal po netu a zjistil jsem, že pod QR kodem, který je nalepeny zezadu kamery, je alfanumerické označení modelu - pokud druhé dva znaky jsou "CN" (a ty moje jsou), tak je zařízení určeno výhradně pro použití v Číně. Stáhl jsem si i aplikaci MiHome odsud, ale stejně nic nepomohlo.

Jako první jsem po rozbalení krabice naskenoval QR kod z dodaného manualu. Byl komplet čínský, ale i tak se mi podarilo napoprvé kameru naistalovat a dokonce se snímaný obraz i chvilku zobrazoval na telefonu, ale pak to začalo breptat furt tu svou: This camera can only be used within ChinaThis camera can only be used within ChinaThis camera can only be used within China...
A znovu už to naistalovat nejde. Ani v čínské verzi, ani v anglické, ani v této počeštěné aplikaci.
Bude to někdy fungovat (upravou softwaru) nebo mám vracet, když je to určeno pro Čínu?
 #209327  od jenicekk
 před 3 lety
Většina z nás má kameru cn, ja sám jich mám doma několik, o americké mutací která je dražší vím ale nikdy sem ji osobně neviděl.

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #209340  od Honzinnn
 před 3 lety
jenicekk píše:Většina z nás má kameru cn, ja sám jich mám doma několik, o americké mutací která je dražší vím ale nikdy sem ji osobně neviděl.

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
A nikdy Vám to nic takového nehlásilo? Mně se ta kamera po instalaci jakoby na okamžik připojí (jako by najednou zjistila, že není v Číně), ale hned se vypne (i dioda) a jenom to říká furt dokola tu hlášku o tom, že tato kamera může být používaná pouze v Číně, dokud ji neodpojím ze zásuvky.
 #209341  od jenicekk
 před 3 lety
Tak s tímto problémem jsem se nesetkal, občas mi nešla připojit a neco čínský mluvila to jo. Ale nakonec jsem ji vždy připojil. Používáš apku pro kameru od nás?

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
 #209346  od Honzinnn
 před 3 lety
No a právě... Kamera mluví čínsky. Takže nemám tušení, jestli říká to, co se od ní má slyšet. Jestli je ready, jestli čeká na schválení, jestli viděla QR kod, nebo jestli mi říká, že jsem debil. Mohla by tam být angličtina, té rozumí každý. Zkouším všechny postupy všelijak nakombinovat, ale zatím nic.

Mohlo by pomoct zakoupení wifi routeru od Xiaomi? Nebo nastavení routeru? Že prý to jede jenom na 11 g
 #209348  od Honzinnn
 před 3 lety
Teď to po tom připojovacím maratonu konečně ukázalo, že "Připojeno". Vteřinu na to kamera anglicky řekne tu svou oblíbenou větu, v appce to napíše, že kamera je vypnuta.... Já už nevim
 #209352  od Honzinnn
 před 3 lety
Nemusí být v kameře zasunutá pam. karta pro správné fungování?
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
http://en.miui.com/thread-222024-1-1.html
 #209710  od Honzinnn
 před 3 lety
jenicekk píše:Počkej tvoje kamera mluví anglicky, jako jazyk?

Odesláno z mého Mi-4c pomocí Tapatalk
Ona anglicky říká jenom: This camera can be used only within China

Ale v průběhu instalace mluví čínsky.
 #209718  od Honzinnn
 před 3 lety
Takže vyřešeno, opravdu funguje návod z linku, který jsem postoval výše. Na paměťovku nahraný soubor "home" z linku. Ani jsem nemusel párovat, páč si to pamatovalo, že to připojený už bylo, hned naskočil obraz a funguje to. Zatím appce YI Home. Zkusím i tu Mihome, dám vědět.
 #209726  od Honzinnn
 před 3 lety
Funguje i v MiHomu, akurát i v české verzi je půlka všeho v čínštině, takže zůstávám u Yi Camera. MImochodem, když vás appka informuje o pohybu skrze appku "WeChat", příjde Vám zpráva napsaná v čínštině? Jazyk mám nastavený na EN, ale kamera posílá sypaný čaj...
 #222123  od Honzinnn
 před 3 lety
Zdravím, tak dnes další problém.
Poté, co se mi doma podařilo kameru rozběhat (viz. příspěvky výše), dnes jsem chtěl tu samou kameru dát do práce. Spuštěna v té 321 CZ verzi, spárovaná, na telefonu vyběhl screen z provozovny, říkám si dobrý. Dal jsem aktualizovat appku a už to není dobrý. Nereaguje, neukazuje a co hlavně - nefunguje tlačítko reset, můžu ho mít zmáčknuté třeba dvě minuty a oranžová dioda se nerozbliká, pořád jenom svítí a ani nemluví, ani čínsky, ani anglicky. Reklamace?
Zkoušel jsem formátovat pam. kartu, nepomohlo. Dal jsem novou, nepomohlo. Začíná mě ten krám urva s r á t už. Stojí to litr a houno z toho. Hlavně jsem předevčírem objednal další čtyři - v práci jsme se rozhodli, že kam. monitoring uděláme skrz tyhle camery a asi tu objednávku zruším, páč je stejnak nemají na skladě.
Můžu to vytahovat a dávat do elektriky jak chci, stejnak se ten krám nerozbliká a ani se nehodí do "párovacího režimu"
 #222150  od marek7610
 před 3 lety
Kde je problém? Mal som ho tiež a chyba bola že som aktualizoval. Keď to ide (už som sa pri xiaomi poučil a nie raz :-) tak už nešpekulujem) Musíš to vrátiť spať !!!
Riešenie:
z Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť stiahni 1.8.5.1K_201508311131 a ten nahraj na kartu potom vlož kartu do kamerky , zozadu sparatkom alebo niečím pod. zatlač ten čudlík na cca 8sek. a čakaj , ked začne vychádzať hlas tak si tam kde si bol pred tým pokiaľ ešte bežala , potom už klasicky spáruj z mobilom. Upozornenie: akonáhle aktualizuješ appku alebo firmware si v prdeli [SMILING FACE WITH SMILING EYES] [SMILING FACE WITH SMILING EYES] [SMILING FACE WITH SMILING EYES] zase kamerka bude nefunkčná.. >:D

How to flash another firmware

Disconnect cam
Remove micro SD card
Power on and long press reset button
Disconnect cam
Put "home" firmware file on SD card
Insert micro SD card an power on
Wait around 5 min and try to connect from smartphone app
Check your cam it's IP address in the router DHCP list
 #223158  od happyBOY78
 před 3 lety
Dobrý den,
probíraly se tu chytré žárovky, mám tuto Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
a nedaří se mi ji připojit k MiHome.
Můj postup:
1.připojím se k žárovce přes wifi
2.MiHome mi ji najde jako další zařízení
3.zobrazí se mi obrazovka, kde se můžu připojit k dostupným wifi sítím (což je pouze můj domácí router)
4. pak se pokouší MiHome o spojení, 1-100 %, a následně vyskočí chyba Timeout.

Dělám něco špatně ?
Separátní aplikaci na ovládání žárovky jsem hledal několik hodin, ale nenašel žádnou.
 #223161  od happyBOY78
 před 3 lety
To jsem zkoušel už několikrát (5x za sebou vyp/zap) vypínačem.
Někde na netu jsem se dočetl, že tyto žárovky fungují jen s Xiaomi routerem, což doufám pravda není.
Zkoušel jsem se na žárovku připojit i s vypnutým routerem, kdy mi to jako jedinou dostupnou wifi zobrazí jen ji, (kvůli vyloučení chyby), ale ani tak to nejde...
 #223185  od happyBOY78
 před 3 lety
Předem se omlouvám za dotazy nováčka :-) Ale ať dělám, co dělám,tak mi připojení nefunguje. Našel by se někdo, kdo má wifi žárovku a poradil mi správný postup?

Odesláno přes Tapatalk
 #223206  od vosel
 před 3 lety
Já ji měl a povedlo se jí sparovat vcelku rychle, asi napotreti. Chce to zkoušet a po každém neúspěšném pokusu žárovku zhasnout a zkusit znovu. Jen pozor, mě asi po deseti minutách odešla ale nejspis si za to můžu sám že jsem ji nasrouboval do dotykové stmivajici lampičky a nějak se to asi vzájemně nesneslo.

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat