Beryko.cz
[Xiaomi Smart Home]
 #307446  od WEBMOON
 před 5 měsíci
Jsem rád, že aspoň někomu pomohl. :-B
 #308050  od tomhrusk
 před 5 měsíci
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 5 měsíci
Tak pomohl downgrade firmwaru na 3.0.3.56 a MiHome 3.10.6
Tady jsem Vám kdyžtak zabalil vše potřebné

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

1.) APK nainstalovat do telefonu, vypnout automatické aktualizace :-D
2.) Složku nahrát na SD (musí být naformátováno na FAT32)
3.) Kartu vložit do kamery
4.) Stisknout a držet setup a připojit napájení
5.) Držet stisknuté tlačítko SETUP dokud nepřestane blikat dioda STATUS
6.) Přidat kameru v MiHome
Kámo, Ty jsi FRAJER :-B !!! Díky moc! :wink:

Teď ještě, aby se na kamerku dalo připojit z mobilních dat nebo jiné Wi-Fi... :rage:
 #309078  od strom
 před 5 měsíci
Tak aspoň něčím mne kostka příjemně překvapila.
O víkendu jsme si pronajali chatu, tak jsem kostku pokusně vzal s sebou a vlastně poprvé jsem jí tam aktivoval v režimu hotspotu, což je po restrikci použití kamerky na Čínu stále možné.
No překvapení to bylo velmi příjemné. Dosah signálu WiFi i rychlost připojení.
Připojení bývalo v běžném režimu "IP kamery" občas problematické. Jednou se (přes plugin v Mi Home) připojila do 5-ti vteřin, jindy jí to trvalo třeba 20 vteřin, ty případy byly tak půl na půl. Ovšem v režimu hotspotu je připojení okamžité a stream se spustí během 2-3 vteřin bez jediného zaváhání. Naprostá paráda.
Druhá příjemná věc je dosah WiFi. Byli jsme v dřevěno-zděné, celkem větší chatě s podkrovím. Kostka byla u jednoho štítu v zadní části chaty. Ještě cca 10 metrů před chatou (tzn. na vzdálenost přes celou chatu nějakých cca 6m + cca 10 m) jsem měl intenzitu signálu vcelku slušných -70 dBm. Po příjezdu domů jsem kamerku porovnal s mým routerem R1D telefonem ve vzdálenosti cca 7-8 m od routeru i od kamerky. Je fakt, že kamerka měla dispozičně o trochu lepší umístění, nechtělo se mi totiž tahat prodlužku, abych jí mohl dát na úplně stejné místo jako router, ale na vzdálenost od telefonu to bylo stejné a pro hrubou představu to porovnání (v příloze) stačí. Kamera má SSID "...camera-isc5-miap25F2" na druhém kanále a Xiaomi router R1D svítí s WiFi "MaM" na 4. kanále.

Takže jsem na kostku nezanevřel, už jen proto, že mám dojem, že třeba tu MIJIA kamerku, kterou jsem si pořídil náhradou za nefunkční kostku, nelze spustit v režimu hotspotu.

Nepříjemnosti ale bohužel také nějaké jsou. Jednak je poněkud zvláštní připojování k té kamerce přes Mi Home, pokud je v režimu hotspotu. Kamera se v Mi Home chová odlišně, pokud jí člověk přidá jako IP kameru a pokud jí přidá v režimu hotspotu. V podstatě se chová jako 2 odlišná zařízení. V režimu IP kamery normálně drží v Mi Home v seznamu zařízení, pouze mění status online - offline. V režimu hotspotu není kamerka v Mi Home vidět, dokud se telefon nepřipojím k její WiFi. Pak se objeví jako zařízení "iSmart HD video spot", který nejde přejmenovat, i po přesunutí polohy se vždy přidá jako poslední zařízení v seznamu (v rozložení grid) a nelze vytvořit jeho zástupce na ploše. Po odpojení od WiFi kamery pak kostka ze seznamu zařízení z Mi Home zmizí. Problém ale byl v tom, pokud jsem po delší době otevřel Mi Home, který si chtěl stáhnout aktuální data z gateway, tak pokud už jsem byl připojený na WiFi kamerky, tak se samozřejmě nebyl schopen načíst seznam zařízení a ani kamerka v režimu hotspotu. Musel jsem přepnout zpátky na edge, otevřít Mi Home, aby se načetly zařízení a data ze senzorů z gateway a pak se připojit na WiFi kamerky. Teprve pak se zobrazila v seznamu zařízení. Zjistil jsem, že se to možná dá obejít přepnutím rozložení aktivity se seznamem zařízení v Mi Home z gridu na list. Pak, pokud jsem byl připojen na WiFi kamerky, se v horní části obrazovky seznamu zařízení objevila výzva k připojení kamerky, aniž by se stihl načíst seznam zařízení z gateway. Ale neměl jsem zas až tolik příležitostí si s tím hrát, takže si tím chováním nejsem ještě jist.

Druhá zásadnější nevýhoda je, že v režimu hotspotu jsou možnosti nastavení kamerky v pluginu poněkud ořezané. Jak už jsem psal výše, nelze přidat zástupce na plochu, který by měl třeba rovnou oprávnění připojit telefon na WiFi kamerky. Nelze umístit na plochu ani plovoucí widget s přehrávačem. Už si nepamatuju, jak to bylo v nastavení v režimu IP kamery, ale v režimu hotspotu nelze nastavit žádné upozornění na zaznamenaný pohyb nebo hluk, takže člověk musí buď stream kontrolovat nějak namátkově nebo ho mít puštěný na mobilu pořád anebo kostku zkombinovat s klasickou radio chůvou.

Samozřejmě je nevýhoda v nutnosti přepínat připojení na WiFi kamery, ale na chalupě na edgi to osobně stejně neřeším.

Takže asi tak. Já to má teď tak, že jako bezpečnostní IP kameru mám doma MIJIA kamerku, která funguje naprosto spolehlivě, i kvalitativně je o kus před kostkou, žádné problémy s konektivitou. Jako video chůvičku do terénu nebo k našim, kde není připojení vůbec k ničemu, budu využívat kostku a až na krkolomný způsob připojení ke kameře v režimu hotspotu přes Mi Home (pořád doufám, že jsem jen někde něco přehlédl) to použitelné je. Koneckonců s připojenou powerbankou můžu z kamery na telefon streamovat klidně pořád. Downgrade firmwaru kamerky provádět nebudu. Spíš počkám na nějaký update, zda nevěnují trochu práce právě těm nedostatkům v režimu hotspotu, o kterých jsem psal výše.

EDIT:
Tak s tím připojením hotspot kamery v MiHome při použití grid layoutu je to tak, že se musí cca 20 vteřin počkat, než Mi Home vzdá snahu aktualizovat seznam zařízení a data ze senzorů. Tzn. lze se nejprve připojit na wifi kamery, pak spustit Mi Home app , v prázdném seznamu zařízení bude cca 10 vteřin nápis "Refreshing" a následně se načte seznam zařízení z paměti telefonu bez hodnot ze senzorů jako teplota, dveře apod. a spolu s tím je k dispozici na konci seznamu zařízení i kamerka v hotspot režimu. No, je to zase tak trochu nedodělané, ale funguje to. Při přepnutí layoutu seznamu zařízení do listview se hotspot kamerka ukáže hned nahoře s výzvou k připojení.
Přílohy
Screenshot_2017-06-18-16-13-28-922_com.farproc.wifi.analyzer[1].png
 #310110  od strom
 před 5 měsíci
Mail ze supportu ohledně Xiaofang:
Letter of notification

Dear customers,

Thank you for choosing the Fang smart camera.

According to the User Agreement, your Fang smart camera is only available in Mainland China, and our after-sales service and technical support are not available internationally.

If you would like to use your Fang smart camera outside Mainland China, please first reply to this email and let us know that you agree with the terms of service above.

Also, please attach an image of your purchase records with the order number confirming you purchase through the official retail channels and the clear picture of your Fang’s base clearly showing its MAC address printed on the device.

Once verified, you will receive our confirmation email.

 Thanks again for your understanding and support.

Jsem optimista. Ještě jsem zvědav, co jako chtějí řešit ohledně obchodu, kde jsem kamery koupil (samozřejmě Ali), když to není můj, ale jejich problém. Stay tuned.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 #310280  od soami
 před 5 měsíci
Já tedy nerozumím, co přesně očekáváš. Z jejich mailu není jasné, co vlastně chtějí a nabízí. Chtějí schválit nějaké podmínky (jaké?) a zašlou nejsou konfirmaci. A dál? Myslíš, že pak kamera pojede, protože mi account @strom bude mít výjimku? No, bylo by to hezké, ale u Xiaomi to považuji za příliš optimistické očekávání. Nechám se tedy překvapit...
 #311995  od strom
 před 4 měsíci
Tak jsem si konečně našel chvilku věnovat se timelapse videím, které jsem pořídil kostkou v režimu hotspot. Při snaze o přehřátí z Mi Home se video sice úspěšně stáhlo do mobilu, ovšem proces "transcoding" mi na telefonu vždy spadl-"camera lost connection" . Nevím, kdo s tím máte jaké zkušenosti. Naštěstí s tím není žádná práce. Stačí videa ve formátu .h264 ze složky Xiaofang/timelapse zkopírovat z telefonu do PC a přehrát si je ve VLC. Nebo to lze samozřejmě realizovat i v telefonu.
Timelapse na kostce je vcelku zábavná záležitost. Obecně je kostka svým způsobem zajímavější než (spolehlivě funkční) Mijia kamera.
Číňani zatím neodpověděli na mail, který si vyžádali jako mou reakci, pošlu ho znovu. Pořád doufám, že se mi kameru povede zprovoznit oficiální cestou bez nějakého hacku od nějakého strejdy .
Pro toho bambulu, co se mě tu ptal, co od komunikace s podporou kostky očekávám. Co bych asi očekával? Jsme v mateřský školce nebo co, ty woe? Buď to, co píšou, při možnosti complain pro necinany, dává smysl anebo to řeší po čínsku, ale v obou případech tvá poznámka je o hovne. Jako že nic nedělat by bylo lepší?

Odesláno z mého MI PAD pomocí Tapatalk

 #315452  od strom
 před 3 měsíci
V Mi Home store už jsou dvě nové kamerky za velmi pěkné ceny. Větší 1080p 15fps s motorkem za 149 yuanů. Má jen trochu horší světelnost f/2.3 a hlavně je od výrobce Xiaofang, takže bych se bál konektivity i použitelnosti mimo Čínu.
Druhá malá 720p za opravdu lidových 79 yuanů.
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť[/IMG]Obrázek

Odesláno z mého MI MAX pomocí Tapatalk

 #337153  od dudilek
 před týdnem
nazdar pani. doma mam uz jednu YI kameru, s ktorou som spokojny a chcel by som dokupit dalsiu do ekosystemu xiaomi smart home.

rozmyslam medzi tymito dvoma
otocnu dafang Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
a xiaomi miija Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

obe by mali ist pridat do mi home apky, ta druha by mala vediet aj ukladat zaznam do NAS routeru r1d ak som dobre pochopil.

ktoru by ste brali vy? pripadne vsimli ste si este nejake vyrazne rozdiely medzi nimi, co stoja za zmienku? okrem tvaru kamier a moznosti otacania tej prvej.
diky
 #337393  od gonzo
 před 6 dny
Taky se rozhoduji mezi temito dvěma. U te větší (hranaté) neni uvedeny pocet snimku (fps) Ma i mensi uhel zaberu, ale jen o par stupnu. Vyhodou muze byt ze je otocna. Osobne se vice priklanim k te od Mijii,ale velmi me zaujala i nova kamerka od Aqary Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

~Redmi Note 4X~

 #337395  od mysak85
 před 6 dny
Tu otočnou dafang by jsem nebral, je od stejného výrobce jako tato s kterou má spousta lidí problémy
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Když už, tak raději od značky Mijia, ta druhá Aqura má v sobě bránu k ovládání dalších zařízení, tak není potřeba tato brána:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #337399  od jooky
 před 6 dny
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 3 týdny
Mne funguju mam 6ks a idu v pohode
Cez mi home appku ti fungujú? To si asi kúzelník 😂
 #337427  od mysak85
 před 6 dny
Tak je pravda že já mám také xiaofang o které říkají že nefunguje, ale mně jede taky bez problému

Jen jsem viděl rozdíl mezi Xiaofang a tou novou kameru od Mijia velmi doporučuji od Mijia, kvalitou záznamu je na tom o hodně lépe
 #337616  od dudilek
 před 5 dny
ja som zatial nerozhodny stale, na dafangu ma laka ta moznost otacania kamery, miija ma zase moznost vypinat/zapinat nahravanie podla pritomnosti naramku Mi Band v domacnosti.

aj ked netusim aku to ma funkcionalitu a spolahlivost, skoda ze tam okrem mi bandu nie je aj naramok amazfit
    Beryko.cz

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 249 uživatelů dne 24 Kvě 2015, 20:54

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage XIAOMI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat