[Oznamenia]
 #402497  od Mrož
 před 1 rokem
Zalohy si musis promazat sam. Muzes jich mit kolik chces. Ja mam treba ted ve founu 4 zalohy. Taky je musim smazat, protoze to ma asi 44 GB. Je to pojmenovane podle data, takze je jasne co je co.
S tim rootem nevim.
 #402567  od ZaFr
 před 1 rokem
Dík, už jsem udělal novou s dnešní opravenou ROMkou, tak snad bude v pořádku. Ale lépe ji nepotřebovat :laughing:
 #402906  od majki
 před 1 rokem
Díky, skvělý návod.
 #403689  od ZaFr
 před 1 rokem
RE: problém s obnovou. Takže stejná situace jako minule. 7.12. jsem provedl zálohu a dnes po provedení obnovy ze zálohy jen blackscreen. Jediné co fungovalo, tak přidržením power možnost Vypnout, Restart, Tichý režim a Letadlo. Takže odtud do TWRP. Pak instalace týdenní ROM a telefon OK. Vypadá to, jako kdyby mi TWRP neudělalo zálohu systému, resp. ROMky. Je to možné??
Velikost zálohy, ze které jsem obnovoval je 9,06 GB. Když jsem v TWRP dělal zálohu, tak jsem zálohoval jen ty oddíly, které byly automaticky vybrány po zadání pokynu k provedení zálohy, tedy Boot, Systém, Data. Neoznačené zůstali Case, Recovery, Dodavatel, Obraz systému, Obrázek dodavatele, Modem a EFS. Toto stačí, nebo se mají navolit i další oddíly??
Co zálohujete vy?

Je to již podruhé a kdybych měl takto kašpařit při každé záloze a obnově, to by mě šiblo. Ale aspoň už vím jak na to, takže do 5ti minut náprava provedena, né jako poprvé tři hodiny detah :grin:
 #403692  od ZaFr
 před 1 rokem
Díky, zkusím. Nejaktuálnější by měla být zde na stránkách u mého modelu uvedená 3.2.3-0??

Edit: Já ale tuto verzi (3.2.3-0) mám, takže asi nejaktuálnější. Nebo lze najít někde jinou, novější pro Mi Mix 2S?
 #403719  od ZaFr
 před 1 rokem
@VMach3
Žádná změna. Aktualizoval jsem TWRP tímto způsobem: Stažení verze v13 z Tvého odkazu, uložil do paměti telefonu a poté do TWRP - instalace, složka se staženým souborem "recovery-v13.img", tato složka se jevila jako prázdná, takže volba instalovat obraz, pak se objevil stažený soubor, na něj klik a vyberte cílový oddíl pro zápis obrazu, zde jsem vybral Recovery (dle návodu na YouTube) a swipe. Tímto si myslím mělo dojít k updatu TWRP (snad :disappointed: )
Poté jsem provedl zálohu dle návodu, následně FR a telefon se dostal do klasického továrka (bez mých aplikací a nastavení) a opět v TWRP obnovu ze zálohy vše bylo při starém.

Jen jeden poznatek na blackscreen jsem měl pouze notifikační lištu s ikonami síly signálu na obou SIM. Tak jsem nechal dceru mi zavolat, telefon nedělal nic a u dceru normální vyzváněcí tón. Já samozřejmě nemohl hovor přijmout, nebylo jak. Pak opět do TWRP a instalace zde uložené ROM. Pak restart do systému a vše OK. Dokonce mi to hlásilo nepřijatý hovor od dcery.

Udělal jsem někde chybu? Upgradoval jsem TWRP správně?? Fakt už nevím.
 #403722  od ZaFr
 před 1 rokem
Takže chyba v aktualizaci TWRP.....hmm jdu tedy hledat správný postup.
 #403724  od VMach3
 před 1 rokem
Ne, to netvrdím. Jen mě zaráží že jsi v tématu Základní činnosti v TWRP recovery kde je mimo jiné popsán i postup instalace recovery v TWRP a ty jej hledáš na YouTube.
ZaFr se to líbí
 #403729  od ZaFr
 před 1 rokem
Jasný, ten jsem si pročetl a pak jsem ještě v rychlosti mrknul na YT. Jediný rozdíl byl ten, že po swip jsem zadal zpět, zpět a power off. Místo toho je zde v popisu postup - domácí obrazovka - restart - recovery. To jsem poprvé neudělal. Teď jsem to zopakoval, tak jdu tu zálohu znovu vyzkoušet. Bohužel nemůžu poznat, zda se TWRP skutečně správně aktualizovalo, když jsem měl 3.2.3-0 a já jsem jen aktualizoval tu v13, což je však taky 3.2.3-0, nebo to nějak zjistím? Dám vědět, jak jsem dopadl.
 #403730  od VMach3
 před 1 rokem
Jestli instalace byla zakončena hláškou Úspěšně, tak je nainstalováno.
Netuším jakou si měl předchozí verzi TWRP, je možné že instaluješ třeba shodnou.
Já ti bohužel neřeknu kde je chyba, to aby si zkusil jinou verzi byl jen tip, nejsem majitelem tohoto modelu, budeš to muset řešit přímo s vlastníky tohoto telefonu, zda se potýkají se stejným problémem, a případně jaké je řešení.
ZaFr se to líbí
 #403731  od ZaFr
 před 1 rokem
OK. Díky za ochotu!!
 #404147  od ZaFr
 před 1 rokem
@VMach3
Ahoj, od Luko69 jsem dostal tip na funkční (zdá se že plně funkční) TWRP. Nedalo by se s tím nějak naložit? Myslím překlad a vše co je potřeba případně k využití pro zdejší komunitu?Vyzkoušel jsem zálohu a následně obnovu a konečně funguje!! Teda jestli je to vůbec možné a legální :-B Díky za spolupráci a ochotu při řešení problému!

Edit: Zapomněl jsem vložit odkaz :-D

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Odzkoušena eng/cn verzia od wzsx150.
 #404201  od VMach3
 před 1 rokem
Bohužel, LR.Team ponechává pouze CN a EN, ostatní pro TWRP dostupné jazyky odstraňuje, a ani po návratu zpět je nelze použít.
Šlo to řešit použitím nějakého tématu pro TWRP obsahující jazyky, ale nevím zda existuje nějaké použitelné pro verzi 3.2.3
ZaFr se to líbí
 #404203  od ZaFr
 před 1 rokem
Ok. Díky. Vystačím si s angličtinou. Hlavně, že dokáže pracovat se zálohou

Odesláno z mého MIX 2S pomocí Tapatalk

 #407285  od lusa
 před 1 rokem
zdravím a žádám o radu - pomoc.
Snažil jsem se podle nějakého návodu aktualizovat android u REDMI 1s. Nedopadlo to asi dobře. Nemůžu ukončit TWRP. Po vypnutí a opětovném zapnutí se zobrazuje jen TWRP. Zkoušel jsem dát tovární nastavení, ale stav je stále stejný.
 #407460  od ZaFr
 před 1 rokem
Nejde mi v TWRP obnovit zálohu, viz chybová hláška. Před časem jsem nahodil toto TWRP a hned poté jsem zkusil zálohu a obnovu a vše fungovalo. Nyní se nedaří. Mám několik záloh a u všech stejná chybová hláška. Kde jsem udělal chybu?Obrázek

Odesláno z mého MIX 2S pomocí Tapatalk

 #407489  od ZaFr
 před 1 rokem
@VMach3
Jak to povolím, pls?
 #407498  od ZaFr
 před 1 rokem
@VMach3
Díky, podařilo se! :wink:
Jen mi je divné, že to fungovalo a pak se to muselo nějak samo přenastavit, protože jsem dělal jen zálohy a neobnovoval jsem a v Mount jsem se vůbec nevrtal. Tak už to tak snad zůstane. Fakt díky moc!!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat