[Oznamenia]
 #259676  od VMach3
 před 7 lety
Spuštění TWRP recovery na telefonech Xiaomi
Na vypnutém telefonu současným stiskem kláves hlasitosti nahoru a zapínání spustíme recovery (po rozsvícení displeje lze zapínací tlačítko uvolnit)
poznámka: u některých modelů Redmi se zobrazí Boot menu, stiskem políčka recovery模式 se telefon přepne do TWRP
Obrázek

- případně lze u těchto modelů přímo spustit TWRP recovery stiskem obou kláves hlasitosti a zapínání

poznámka2:Vyzve-li vás TWRP při prvním spuštění, je třeba povolit změny pro systémový oddíl
Obrázek
Nastavení jazyka
karta Settings
Obrázek

pravá záložka s ikonou glóbusu, po výběru preferovaného jazyka potvrdíme volbu Set Language
Obrázek
Factory Reset - Obnovení továrního nastavení (pouze nemá-li telefon šifrované úložiště)
data v úložišti telefonu zůstanou zachována

karta Vymazat
Obrázek

Potáhnout pro tovární nastavení
Obrázek
Factory Reset - Obnovení továrního nastavení včetně zrušení šifrování (formátování oddílu Data)
smaže veškerá uživatelská data včetně úložiště telefonu

karta Vymazat
Obrázek

Formátovat Data
Obrázek

Pro potvrzení formátu napíšeme yes
Obrázek

po dokončení formátování, na kartě Restartovat
Obrázek

zvolíme Recovery
Obrázek

(případně System, nechceme-li dále pokračovat v činnosti v TWRP recovery)
Instalace / Aktualizace MIUI CZ SK ROM
karta Instalovat
Obrázek

v úložišti vyhledáme požadovanou rom
Obrázek

a spustíme instalaci Potáhnout pro potvrzení zápisu
Obrázek

po dokončení instalace zvolíme Restartovat systém
Obrázek

poznámka: V případě první instalace, či instalace starší verze MIUI než současné (downgrade), musí instalaci předcházet Factory reset.
Instalace recovery v TWRP
karta Instalovat
Obrázek

Instalovat obraz
Obrázek

vyhledáme recovery.img
Obrázek

zvolíme oddíl Recovery a Potáhnout pro potvrzení zápisu
Obrázek

po dokončení zápisu se vrátíme domů
Obrázek

na kartě Restartovat
Obrázek

zvolíme Recovery
Obrázek
Instalace MIUI CZ SK ROM pomocí ADB Sideload
do PC stáhneme Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť a Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť který rozbalíme, a do jeho adresáře přidáme rom přejmenovanou na update.zip
Obrázek

Telefon se spuštěným TWRP recovery připojíme k PC a na kartě Rozšířené
Obrázek

zvolíme ADB Sideload
Obrázek

a potvrdíme spuštění Potáhnout pro spuštění sideload
Obrázek

následně na PC v ADB Sideload toolkitu spustíme start Sideload
Obrázek

a jakokoliv klavesou potvrdíme pokračování
Obrázek

vyčkáme na dokončení instalace
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Poté můžeme opustit TWRP a odpojit telefon od PC.
Záloha aktuálního stavu telefonu
UPOZORNĚNÍ: Používáme-li zámek displeje heslem/pinem/otiskem, tak jej před vytvořením zálohy vypneme. Záloha nezahrnuje úložiště telefonu (fotky, hudbu, stažené soubory atd.)

karta Zálohovat
Obrázek

Pro snazší orientaci při další práci se zálohou si ji pojmenujeme, označíme oddíly které budou zálohovány (Boot, System, Vendor (Dodavatel) (starší zařízení nemusí tento oddíl mít) a Data (není třeba zálohovat Cache či Recovery), případně ještě zvolíme na které úložiště chceme zálohu uložit, a spustíme vytvoření zálohy Potáhnout pro zálohu
Obrázek

Obrázek

poznámka: Je-li v TWRP možnost zálohy EFS oddílu (obsahuje data pro síťové služby, například IMEI atp.), je velice vhodné si tento oddíl samostatně zazálohovat.
Obnovení stavu telefonu z dříve vytvořené zálohy
karta Obnovit
Obrázek

zvolíme požadovanou zálohu, popřípadě úložiště na kterém máme zálohu uloženou
Obrázek

chceme-li obnovit kompletní stav při kterém byla záloha vytvořena, označíme všechny oddíly zalohy a spustíme obnovu Potáhnout pro obnovu
Obrázek

Obrázek

poznámka: Pokud po obnově nelze zadat heslo zámku displeje jelikož nebylo vypnuto před vytvořením zálohy, odstraníme heslo pomocí Souborového manažeru v TWRP ( karta Rozšířené - Souborový manažer ) smazáním souborů gatekeeper.password.key, gatekeeper.pattern.key, locksettings.db, locksettings.db-shm, locksettings.db-wal v adresáři data/system
Přenos souborů do úložiště telefonu
TWRP recovery má výchozně povolen Media Transfer Protocol (MTP) připojení. Pro uložení souboru do úložiště telefonu (například ROM) stačí telefon připojit USB kabelem k PC. Na PC se telefon zobrazí jako MTP zařízení.
- Je-li MTP zakázán, povolíte jej v

karta Připojit
Obrázek

Povolit MTP
Obrázek
Pořízení snímku obrazovky
současný stisk kláves hlasitosti dolů a zapínání zachytí snímek obrazovky, ty se ukládají do adresáře Pictures/Screenshots úložiště telefonu.

mirotaso, Dishstan, Damdam a 33 ostatní se to líbí
 #267673  od Kupr
 před 7 lety
Velké díky VMach3, tato aktuální sekce tu chyběla. Každá záloha v TWRP před hrátkami je nutné pravidlo, "pásek na kalhotách", z vlastní zkušenosti přidám ještě kšandy. Po vytvoření zálohy jsem si ji chtěl uložit i do PC, ale jeden ze souborů házel chybu a kopírování přerušil. Zálohu jsem vymazal, vytvořil novou a ta už při kopírování proběhla v pohodě. Poučení: bez kopírování bych netušil, že není vše jak má být a mohla by být záloha na nic, takže i příště rovnou přenos do PC pro ověření její kompaktnosti :)
 #268855  od jege
 před 7 lety
Kupr: TWRP nemá žádnou funkci pro otestování vytvořené zálohy? Trochu nedomyšlené na to, že se člověk na zálohu spoléhá. Jak přesně se projevila chyba při kopírování do PC?
 #268862  od bedo
 před 7 lety
Ja na tých screenshotoch vidím "Povolit kontrolu MD5 na zálohovaných souborech", to by malo slúžiť presne na to. Aj keď je MD5 hash ako taký už za svojím zenitom a všeobecne sa doporučuje používať niečo spoľahlivejšie (napr. SHA2), na toto by ešte mohol postačovať.
Martin Penč, Pigy Marty se to líbí
 #268904  od Martin.Raček
 před 7 lety
Hoši, hodila by se mi rada. Na telefonu redmi note pro, při zapnutí naběhne jen logo MI a pak černý display. Zjistením jsem došel k Teamwinu v mobilu. Je ve verzi 2.8.7.0 by cloud a je uplně jiný než ten co zde řešíte. Potřebuji radu jak telefon přimět fungovat.
pato9 se to líbí
 #268911  od VMach3
 před 7 lety
Prvně zkus Wipe - Swipe to Factory Reset, když nepomůže, stáhni si některou z verzí MIUI7, tu ulož na paměťovou kartu a v TWRP volbou Install - zvolení rom na kartě - Swipe to Confirm Flash nainstaluj, poté znovu proveď Wipe - Swipe to Factory Reset, a restartuj do systému.
 #268939  od jege
 před 7 lety
bedo: A co to jako vyřeší? Udělám zálohu, FR a při pokusu o obnovení zálohy mi to zahlásí špatné MD5 a jsem v ... Potřebuji ověřit zálohu ještě před FR, tudíž nějakou samostatnou funkci v TWRP.
 #268954  od bedo
 před 7 lety
TWRP nemá ako overiť, že je záloha funkčná, môže overiť len to, že sa od vytvorenia nijako nezmenila a na to práve slúži hash - v tomto prípade MD5. Chráni to hlavne proti poškodeniu zálohy napr. vplyvom chyby na disku. Keď hash nesedí, záloha je poškodená a TWRP by vôbec nemal začať flashovať. Vyskúšané to ale nemám, zatiaľ som to nepotreboval. MD5 si inak vieš skontrolovať aj mimo TWRP, unixové OS to zvládajú štandardne, vo Windows napr. v Total Commanderi, v Androide napr. v ES File Exploreri a pod.
lubomir.kolesar1 se to líbí
 #269002  od jege
 před 7 lety
bedo: Takže TWRP jenom ověřit MD5 nedokáže, ale ES File Explorer to dokáže? A pri načtení zálohy to najednou dokáže i TWRP? Neodporuje si to náhodou? Jde mi o to, že TWRP nemá funkci na zkontrolování zálohy hned po vytvoření, takže uživatel to musí dělat složitěji jiným způsobem nebo riskovat ztrátu dát při špatně vytvořené záloze, viz. osobní zkušenost Kupra. Proč musím připojovat telefon k PC nebo bootovat do systému, když by to šlo všechno udělat v TWRP?
 #269006  od VMach3
 před 7 lety
TWRP samozřejmě krom vytváření MD5 jej umí i kontrolovat. Ale špatně to chápeš.
Hash je pouze pro kontrolu zda se soubor nepoškodí při manipulaci (například při přesunu z/do telefonu) nekontroluje zda při vytváření zalohy nedošlo k nějaké chybě.
Pokud si chceš být jistý bezchybně vytvořenou zálohou, můžeš ji hned po vytvoření obnovit, tak zjistíš že je v pořádku, bez nutnosti ji někam přesouvat.
 #269023  od bedo
 před 7 lety
jege píše:bedo: Takže TWRP jenom ověřit MD5 nedokáže, ale ES File Explorer to dokáže? A pri načtení zálohy to najednou dokáže i TWRP? Neodporuje si to náhodou?
to si fakt z toho môjho príspevku vyčítal? ???

Čo vlastne TWRP robí, keď vytvára zálohu? Neskúmal som to zatiaľ bližšie (na inom telefóne som používal CWM), ale predpokladám, že niečo ako Partimage, teda vezme partíciu a stiahne/skomprimuje jej obsah do súboru. Plus pre kontrolu vytvorí jeho MD5 hash. Plus by som očakával, že keby počas toho procesu kopírovania nastala chyba, tak to TWRP oznámi. Pokiaľ nie, tak by to bolo zlé, taký zálohovací program by nestál za nič.

Čo sa deje pri obnovení? TWRP skontroluje MD5, aby zistil, či je záloha presne v tom stave, ako keď bola vytvorená. Potom obsah súboru flashne do príslušnej partície. Je toto zárukou, že takto obnovený telefón bude fungovať na 100%? Bohužiaľ nie, sú tam ďalšie faktory, ktoré to môžu ovplyvniť, napr. aj použitý filesystém a typ flash pamäte (na flash pamätiach môžu byť chyby atď. ale toto by už bolo na dlhé rozprávanie). Zásada je asi taká, že keď systém po obnove nefunguje ako má, treba skúsiť obnovu/flashnutie ešte raz.
 #269307  od Dadynoo
 před 7 lety
pocuj ako dostanem taky TWRP by MIUI CZ&SK do telefonu to mate nejake privatne verzie v obehu len pre adminov alebo ako? :) ja som isntaloval aktualnu ktora je v momentalnej V8 verzi pribalena pre hermes a ukazuje mi to verziu 3.2 by Jemmini robil som to podla navodu od teba v TWRP aktualizacia TWRP ale stale mam rovnaku verziu pre Note 2 Prime neviem ci je to dobre alebo je niekde chyba a je aktualnejsia verzia pren..
 #269361  od VMach3
 před 7 lety
Interní záležitost, no nech sa páčí
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Dadynoo se to líbí
 #269678  od radek178
 před 7 lety
A ja bych jen dodal z me posledni zkusenosti, ze pokud si zazalohujete pouze zde doporucovane a stane se vam, to co me, tak jste takrka v pr.eli. Ja pri vymene rom za jinou se vracel na jinou verzi MIUI, nez byla puvodne v tel. a ztratil jsem baseband, IMEI, MAC. Zalohu v TWRP jsem samozrejme mel, ale diky tomu, ze jsem zalohoval jen BOOT, DATA a SYSTEM, nebylo mozny tel. opravit a vratit do puvodniho stavu. Velmi pravdepodobne bylo poskozeno EFS nebo modem i EFS - a co jsem se docetl, tak se to vzacne muze poskodit i pri obycejne OTA aktualizaci. Takze ja od te doby zalohuju uz i jiny veci, nez zde doporuceny.
 #269679  od VMach3
 před 7 lety
Bohužel, ne u všech verzí TWRP a telefonů je možné EFS atd. zálohovat.
Jinak ano, jsou-li možné zálohovat i tyto oddíly, je lepší je mít zazálohované.
 #269687  od VMach3
 před 7 lety
TWRP pro @Dadynoo s logem MIUI Czech & Slovak namísto TWRP loga.
mirotaso se to líbí
 #269690  od radek178
 před 7 lety
VMach3 píše:Bohužel, ne u všech verzí TWRP a telefonů je možné EFS atd. zálohovat.
Jinak ano, jsou-li možné zálohovat i tyto oddíly, je lepší je mít zazálohované.

Aha, to jsem vubec nevedel. Jajsem pouzival pouze ZCX a Alku a tam to slo. Bohuzel ale zaloha, kde jsem mel komplet zazalohovany tel. se mne poskodila a ja jsem ji znovu nedelal. Rikal jsem si, ze tak velkou zalohu nebudu potrebovat. No jo, ale to jsem netusil, ze par dnu na to, potreba bude jako sul. Ale i tak nechapu, ze MiFlash nenahrava/neprepisuje EFS.
 #269976  od Dadynoo
 před 7 lety
VMach3 píše:Interní záležitost, no nech sa páčí
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Nefunkčný odkaz [CRYING FACE]

Odoslané z Redmi Note 2 pomocou Tapatalku
 #269977  od VMach3
 před 7 lety
Odkaz je funkční, chyba je u tebe
 #269982  od Dadynoo
 před 7 lety
VMach3 píše:Odkaz je funkční, chyba je u tebe
Cez Tapatalk mi nejde otvoriť odkaz hádže to chýbu a pripojenie mam ok [PERSEVERING FACE]

Odoslané z Redmi Note 2 pomocou Tapatalku
icee se to líbí
 #269986  od VMach3
 před 7 lety
To je chyba Tapatalku, já používám starší pětkovou verzi, novější stojej za
Stáhni přes webový prohlížeč nebo na PC.
 #269990  od Dadynoo
 před 7 lety
VMach3 píše:To je chyba Tapatalku, já používám starší pětkovou verzi, novější stojej za Obrázek
Stáhni přes webový prohlížeč nebo na PC.
Kde ju zoženiem [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Odoslané z Redmi Note 2 pomocou Tapatalku
 #269996  od VMach3
 před 7 lety
Nevím, někde na natu, hledej třeba na uložto. Já ji mám ze svých záloh.
Dadynoo se to líbí
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat