[polaris]
 #380132  od Koper1
 před 6 měsíci
Dobrý den,
chci pořídit Mix2s, jelikož P20 už mám plné zuby.
Rád bych se zeptal, zda jde v developer option nastavit (měnit) dpi a pokud ano, jestli "drží" nastavenou hodnotu i po restartu? U Huhlawei to totiž restart vrátí do default, čili je to k ničemu.
Ano, přijdu o VoLTE i WoWiFi, což všichni operátoři podporují vlastně jen u Samsungu a Huawei, ale s tím jsem ochoten žít.
 #380713  od FiTa
 před 6 měsíci
Ahoj, mělo by to jít, ale složitěji než jen že klikneš někde v systému. Viz: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Btw dotaz, k čemu tuto věc člověk potřebuje ?
 #380835  od Koper1
 před 6 měsíci
Především ji chci k tomu, k čemu je to nativně v čistém Androidu určeno, tedy ke změně dpi. S věkem slabší zrak je jedna věc. To lze částečně vyřešit velikostí z menu, i když jen po pár krocích, nikoli tak plynule jako číselným nastavením dpi.
Nebo používám mix nových, starších a i velmi starých aplikací, jejichž vývoj už byl dávno ukončen a jsou v propadlišti dějin. Jejich nativní rozlišení odpovídá době ve které vznikly a kdy jejich autorům se o displejích s dnešní hustotou dpi ani nesnilo.
Nemožnost měnit si velikost např. systémového fontu pro stavovou lištu (alespoň v malém měřítku) mě taky šíleně vytáčí. Díky notch jsou fonty notifikační lišty u těchto telefonů zmenšeny na hranici použitelnosti. To byl ovšem problém xiaomi odjakživa, milimetrové písmo a ikony ve stavové liště. Např. u P20 je to dovedeno k "dokonalosti", ikony i fonty mají na výšku 1,2 mm. DPI tam sice v dev.op. změním jak chci, nicméně pouze do dalšího restartu.
 #380861  od dudilek
 před 6 měsíci
Mať tak tvoje problémy :).

Mojim rodičom stačí zväčšiť písmo a sú spokojný :).

Čo za archívne aplikácie to používaš že máš s nimi problém?
 #380876  od Koper1
 před 6 měsíci
To je fajn že dokážeš udělat své rodiče šťastnými a stačí Ti k tomu tak málo, jako změna velikosti fontu.
Našťěstí já nejsem Tvůj rodič, i když věkem bych nejspíše být mohl.
Ale každý máme své problémy a každý si myslíme, že ty naše jsou největší :-D
Aplikace ? Fancy Widgets, RBP (aplikace zdravotní pojišťovny), mBank - ta není starožitná, ale má debilně nastavené UI co se velikosti použitých fontů týká, a mnoho jiných.
Anyway... ani Tví rodiče, ani mé aplikace, nebyli předmětem mého stručného dotazu. Odpověď "Ne, v developer option ani nikde jinde v menu tato možnost není", mi naprosto dostačuje.
Mimochodem ukázkově (i po funkční stránce) to má řešeno OP6 a měl i OP5/5T a to třeba i na rozdíl od čisté AOSP v Nokiích.

Mimochodem, jaká je podle Vás kvalita mikrofonu při hovorech a citlivost rádia a WiFi u 2s?
 #388443  od petous22
 před 5 měsíci
DPI lze spolehlivě měnit (podotýkám bez root práv) i aplikací SecondScreen, kvůli tomu nemusíš měnit mobil. VoLTE na Xiaomi funguje.
 #388458  od Jeremi
 před 5 měsíci
Zmena dpi je v menu: ďalšie nastavenia : ulahcenie prístupu : veľkosť zobrazenia

Odoslané z MIX 2 pomocou Tapatalku

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat