[daisy]
 #442555  od bouceto
 před 3 týdny
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli lze někde nastavit, aby po shození aplikace do pozadí zůstala aplikace ve stavu před shozením. Příklad: Přes facebookovou aplikaci najdu na nějaké stránce nějakou fotku, poté aplikaci shodím a otevřu jinou, ale pak se ale chci znovu podívat na tu fotku a nastane problém, protože se facebooková aplikace znovu načte a danou fotku si můžu hledat znovu. Existuje tedy něco jako aktivní stav aplikací na pozadí nebo tak něco? Díky za případné řešení :)
 #442556  od dudilek
 před 3 týdny
Nebude to tým, že máš málo voľnej pamäte a to čo je v pozadí, sa musí z pamäte vyhodiť?
 #442578  od bouceto
 před 3 týdny
To si nemyslím. V telefonu mám místa ještě dost a co se týká mezipaměti, tak telefon nikdy nepřetěžuji a zřídkakdy mám spuštěné víc jak 3 aplikace současně.
 #442609  od dudilek
 před 3 týdny
Fajn, hodil si sem iba svoje pocity, bez údajov koľko pamäte ostane voľnej. Zrovna pri tom "náročnejšom" využití by jej mohlo byť málo... Aj tá fotka na stránke sa musí niekam dočasne uložiť že....

A nie, úložisko som naozaj nemyslel....
 #442757  od dudilek
 před 3 týdny
Voľnú ram vidím, keď si dám zobraziť naposledy spustené aplikácie. Mám ale miui, ako to je na čistom Androide si musíš zistiť sám.
 #442768  od bouceto
 před 3 týdny
Tak využití paměti jsem nakonec našel, musel jsem povolit možnosti vývojáře nebo tak něco... Bohužel to ukazuje jen průměrné využití. Tak jsem to pak zkusil přes nějakou appku a ta mi při spuštění asi šesti aplikací ukazovala využití kolem 80 - 82 %. Popravdě jsem čekal trochu nižší číslo, nicméně jsem zkusil situaci popsanou výše a problém kupodivu nenastával.
Tak nevím, jestli to bylo způsobeno danou aplikací nebo byl problém jinde. Dnes jsem instaloval nějakou bezpečnostní aktualizaci, tak třeba i ona měla vliv. Každopádně díky, snad to byl jen nějaký dočasný problém. :)
 #442889  od lars
 před 3 týdny
Jo položka "Paměť" je jen statistika využití paměti za zvolený období.
Je tam ještě položka "Spuštěné služby" kde uvidíš aktuální využití paměti RAM aplikacema. :-B
Co tak pozoruju skutečně té ram nezbývá moc z 3GB v průměru tak 1GB a vzhledem k tomu, že FB je strašnej žrout tak bych se nedivil, kdyby ho tel. uspával. Zkus FB Lite, pokud ti nevadí ořezaná verze.
 #444397  od bouceto
 před týdnem
Ještě mě napadlo, jestli to není třeba tím, že časem se telefon zahltí nějakými cookies. V položce "Spuštěné služby" mi to ukazovalo 1,3 GB volné paměti, ale stejně se mi pak fb znovu načítal. Po restartování telefonu funguje vše normálně bez znovunačítání.
 #444690  od Marian_M
 před týdnem
@bouceto, ako uviedol lars, FB je žráč. FB pri multitaskingu potrebuje znova načítať údaje (predpokladám). FB nikdy nebude menší a vždy tam toho bude viac. Po reštarte máš telefón "odľahčený" od ostatných používateľských procesov, ktoré používaním neskôr nabehnú.
Takže moje doporučenie (aj lars) skús FB Lite. Alebo ... potrebuješ to nevyhnutne ?
Mne stačil aj Mi A2 Lite.
 #445431  od bouceto
 před 2 dny
Jako určitě se svět nezboří a dokážu s tím žít. :D Jen mi přišlo divné, že se to někdy děje a někdy ne. A když už se to děje, tak to není jen fb. Ale jak říkám, není to žádná tragédie.
 #445440  od lars
 před 2 dny
No zrovna sem četl na xda příspěvek od někoho , že i přes veškerý vypnutí optimalizace ram, systém zabíjí některý aplikace po jejich opuštění na pozadí. A to má 4GB ram verzi. Takže to (ne)bude nejspíš chyba, ale vlastnost čistýho androidu. :thinking:

link: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat