Jejda, tady někdo nedělal pořádně domácí úkoly/přípravu. Jak jsi přišel na to, že Mi A1 podporuje QC > 1.0?
Takové ty články z rádoby odborných serverů, kde to navíc jeden pouze opisoval od druhého o tom, že Oreo pro Mi A1 tuto podporu odemklo, byly holý nesmysl. Každý kdo toto zařízení používá, se o tom může koneckonců sám přesvědčit.
Podpora rychlonabíjení technologií QC v použitém SOC sama o sobě nestačí, výrobce musí zakoupit od Qualcommu i licenci, to Xiaomi v případě Mi A1 neudělalo, protože budget utratili za jiné věci, z jejich pohledu důležitější. A já s nimi souhlasím, za prvé výdrž je neskutečně dobrá a za druhé rychlost nabíjení je plně srovnatelná např. s Nexusem 5X, který má přitom 15W nabíječku a my pouze 10W, takže co se týče efektivity, jsme na tom lépe.
Závěr z toho mého předchozího příspěvku je ten, že k Mi A1 by se ti více než jakákoliv QC2.0 nebo QC3.0 nabíječka hodila obyčejná 5V/2.4A nebo 5V/3A, ale i tak by se doba nabíjení zkrátila pouze cca o 6%. To skoro nestojí za to to nějak řešit. Pouze když takovou nabíječku budeš mít náhodou doma od jiného zařízení, pak je dobré toto vědět, že ji můžeš využít.
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone6 (2019)