[aries]
 #65972  od dakadam
 před 4 lety
Tak to bude asi ten problém. Ikona aplikace Zprávy zmizela. zapomněl jsem, že se tak jmenuje. Já, ani žádné vyhledání v mobilu ji nenajde. Je možné, že zmizí implicitní aplikace? To může být samozřejmě i "ručičkama", jak s oblibou říkám. Mýma.
Co si teď počnu? :)
 #65974  od dakadam
 před 4 lety
Moment prosím... už jí vidím v Nastavení, v Aplikacích. A je tam důležitá hláška: Deaktivováno! Kdo to asi udělal?
 #65976  od Harmonie
 před 4 lety
Pravděpodobně ta alternativní aplikace.
Tak jestli jsi to už neprovedl, tak odinstaluj alternativu a znovu povol defaultní aplikaci a testuj:-)
Naposledy upravil(a) Harmonie dne 22 Čer 2014, 10:55, celkem upraveno 2 x.
 #65977  od dakadam
 před 4 lety
Tak je to nadějné!
Bylo ještě nutné povolit u této aplikace zobrazovaní v lištách.
Ještě musím ověřit, jestli chodí zprávy od těch čísel, co nechodily.
Dám zprávu - až po nedělních návštěvávh.
 #66144  od dakadam
 před 4 lety
Takže mám problém s nechodícími SMS, případně i MMS vyřešen.
V mém případě to bylo způsobeno souhrou několika postupně chybných nastavení, kterými jsem ovšem chtěl funkčnost vylepšit.
Ale i zde platí Murphyho zákon: "každý pokus o zlepšení, vede ke zhoršení".
1. Implicití aplikace "Zprávy". Tuto aplikaci jsem nikde nemohl najít, až jsem ji našel v Nastavení/Aplikace. Byla ZAKÁZANÁ! Nejsem si jistý, jestli jsem ji zakázal já, vím že jsem tu úvahu také měl. Možná to bylo náhodné kliknutí.
2. Tuto aplikace je nutné POZORNĚ projít. Její nastavení je důležité jak při jejím samostatném použití, tak také pokud je jako hlavní použita jiná aplikace. Je tam myslím Veledůležité zaškrtávátko pro volbu, která aplikace má prioritu. Ale pozor i na další nastavení. Ta jsou individuelní pro každého uživatele.
3. pokud chcete zobrazovat informace o příchozích zprávách v horních lištách, je nutné aby toto bylo povoleno. Je třeba to povolit u konkrétní aplikace v Nastavení/Notifikační lišta.
3. Pak samořejmě pozorně projít vlastní aplikaci, kterou chcete používat. Každé nastavení je dobré vyzkoušet zasláním SMS/MMS. Já jsem si posílal testovací zprávy z rozhrarní Operátora.
4. Pokud používáte T-Mobile, je vyžadováno jiné nastavení MMS. Aplikace to snad většinou již nabízí. Pokud máte aplikaci, která toto neví, tak pozor na to.
4. Pak je třeba zkontrolovat nastavení spamu. Já jsem nic zakázáno neměl, ale zkontrolujte si to.
5. V nastavení Přístupových bodů operátora jsem nic neměnil. Byl jsem se tedy zeptat u operátora, jestli se něco nezměnilo, prý ne. Toto nastavení je běžně na webu k nahlédnutí. V tom závada prostě nebyla.
Takže nedám dopustit na XIAOMI Mi2S!!! Pokud nějaká zaváda vznikne, bývá to - ručičkama! :)
 #107728  od OHM
 před 4 lety
Zdravím,
také mi přestaly chodit sms. Zjistil jsem, že jednomu z odesílatelů se zprávy zobrazovaly jako odeslané a doručené, ale já je v přijatých neměl. Problém přetrvával ve verzích ROM 4.10.17 a 4.10.24. Po návratu k 4.10.10 je doručování opět funkční.
Nevím, čím to je. Ovšem viděl jsem na jiném MI2S nefukční defaultní kalendář po aktualizaci ROM. Po další aktualizaci problém zmizel. Tak tajně doufám, že i mě s další verzí ROM bude doručování SMS opět fungovat..
 #111410  od Froggy
 před 4 lety
Také ten stejný problém-3 dny nový tel. z iBuygou a z některých čísel mi zprávy nechodily (nezávisle na operátorovi), ani potvrzovací z T-mobile brány. Měl jsem defaultně v antispamu zapnuto filtrovat SMS-bez jakéhokoliv parametru, takže si tel asi vybíral náhodně :) Ted' už ok.
 #118097  od Almik
 před 4 lety
Zdravím,

taky jsem se snažil vyřešit tenhle problém, už ani nevím odkdy to začalo, ale když jsem telefon koupil, mám pocit že SMSky chodily v poho. Defaultní appka na zprávy mi nevyhovovala (odesílá zprávy včetně diakritiky a nelze to vypnout), tak jsem ji nahradil Go SMS Pro a tu původní (spolu s jinými výchozími appkami) jsem odinstaloval/smazal. Někdy v té době začaly problémy s příchozími SMS/MMS, odesílateli došla doručenka, ale mě zpráva občas došla později, někdy hned a někdy vůbec. Go SMS Pro jsem vyměnil za Textru - stále stejnej problém. Nakonec jsem to částečně pořešil tak, že mám povolenou jak výchozí aplikaci Zprávy, tak i Go SMS Pro. Pokud totiž používám onu defaultní appku, tak žádný problém s příchozími SMS nemám. Vypnul jsem v nastavení prioritu výchozí aplikace, takže pokud není problém, Go SMS Pro zprávu normálně přijme, oznámí a zobrazí. Pokud zprávu Go SMS Pro odmítne (nezobrazí), automaticky ji zobrazí defaulní MIUI aplikace pro zprávy.
Je to sice trochu pakárna, že někdy zprávu zobrazí tahle a někdy tamta aplikace, ale v reálu mi to zas až tak nevadí. Jakmile totiž otevřu příchozí SMS ve výchozí sms appce, zobrazí se mezi přijatými zprávami i v Go SMS Pro, už jako přečtená.
Jinak takový ty řešení jako factory reset atp mi nepomohly.
 #317013  od jbs1
 před 1 rokem
Našel jsem toto staré vlákno - a vypadá to, že jsem do toho aktuálně spadl taky :-(
SMS někdy přijde, jindy ne - je to na po**ání. Nahodil jsem místní nejnovější MIUI 9, ale ani to nepomohlo. S někým si píšu sms, odešlu, jemu přijde, on mě odpoví, mě přijde - já mu odpovím, jemu přijde - ale od něj další odpověď už nedostanu. Podobně je to i u SMS z banky ....
Takže neuchopitelný problém, 2 sms dostanu, další 2 od stejného člověka už ne. U banky 3x nechám poslat sms, nic .... restartuji telefon, dám znovu poslat a hned přijde.
Dělal jsem FR (vymazáni všeho přes TWRP), zkoušel antispam vypnout - ale pořád stejný, jak u výchozí aplikace, tak mnou používané Textra. Už vůbec nevím, co bych ještě vyzkoušel ....
 #345858  od Vojtik69
 před 1 rokem
Redmi 4X, Android 7.1.2, MIUI Global 9.1
Podobný problém... Jak Textrou tak s defaultní aplikací Zprávy.
SMS zatím nedorazily pouze pokud jsem byl mimo signál/v režimu letadlo.
 #405444  od Raiko
 před 3 měsíci
Asi tohle vlákno není aktuální, ale třeba to někomu pomůže... Po aktualizaci na MIUI 10 jsem začal mít problém s doručováním sms. Sms mi chodily jen od některých lidí a jen občas. Z banky mi přišla třeba jen 1 z 10. Pomohlo mi v možnostech pro vývojáře vypnout MIUI optimalizaci a najednou je vše ok.
 #415634  od SM4JL
 před 1 měsícem
Díky Raiko, taky mi nechodí SMS, nevím od kdy, zjistil jsem to náhodou. Zas tak často SMS nepoužívám. Zkusil jsem a uvidím. O možnostech pro vývojáře jsem doteď nevěděl. dik.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat