[land]
 #461814  od ckudla
 před 1 měsícem
Zdravím.
Trochu jsem si hrál se starým telefonem a povedlo se mi dostat přes power+horní tlačítko to menu. Bylo čínsky, tak jsem asi vymazal dalvik, system a ještě něco.
Teď mám pouze obrazovku s logem Mi a dál nic. Jedině se dostanu do fastbootu. Ale netuším, co bych měl udělat pro opětovné zprovoznění telefonu.
Mám redmi 3x (měl jsem).
Díky za každou radu nebo pomoc.
 #461931  od vascon007
 před 1 měsícem
Jestli jsi vymazal System, tak musis znovu flashnout systém. Pokud tam byl stock systém, tak přes MIFlash nový, pokud už je telefon odemknutý a je v něm TWRP (či jiná recovery), tak přes ní nahrát místní ROM.

Jak je poznamenáno výše, návody tu jsou.

Odesláno z MI9 Lite pomocí Tapatalk


ckudla se to líbí
 #462281  od ckudla
 před 1 měsícem
Pokouším se flashovat. Ale 4683s procesu se mi nelíbí (MiFlash 2018.5.28.0). Ale alespoň mi tahle verze našla telefon.
 #462325  od ckudla
 před 1 měsícem
Tak bohužel, fleshovani se neukončí. Je-li nějaká jiná rada, rád se pokusím postupovat podle ní
 #462333  od vascon007
 před 1 měsícem
Já už dlouho přes MIFlash nic neflashoval. Vím že jsem s tím taky jednou zápasil, ale po druhé už mi to šlo v pohodě. Většinu problémů způsobovalo připojení USB (raději použít 2.0 a pokud to děláš na W10, tak ideálně ještě přes nějaký USB hub. A zakázat kontrolu podpisu ovladačů).

Přesně si teď nepamatuji, jakou verzi ROM jsem z en.miui.com stahoval. Která se používala v MIFlash. Myslím, že fastboot verzi. Ta se rozbalila, vybrala v MIFlash a zvolila se možnost Flash_all.

Určitě je tady ale někde přesný postup. Zkus si ho najít.

Odesláno z MI9 Lite pomocí Tapatalk

ckudla se to líbí
 #463080  od ckudla
 před 1 měsícem
Tak jsem zkusil číst, instalovat různé verze Miflash, stahovat Rom různých verzí.
Stále to na něčem vázne.
Teď naposledy mi Miflash třeba hlásí: Zadaná služba není nainstalovaná služba. (Výjimka na základě hodnoty HRESULT:0x80070424).
Ještě se o něco pokusím, ale nevidím to dobře.
Děkuji za vaše rady, ale asi nemám v tomto případě šťastnou ruku.
 #463555  od vascon007
 před 1 měsícem
V podstatě bys měl postupovat podle oficiálního postupu Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.

Pro tvůj telefon jsem našel poslední Global stable ROM 10.2.2.0.MALMIXM. Pro použití v MIFlash je potřeba mít staženou Fastboot verzi ROM. Odkaz na ni jsem našel v appce Downmi (k dispozici v obchodu Googlu). ROM ke stažení je Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.

Ve staženém archivu je složka se skripty a složkou obrazu ROM (nejspíš je v tom archivu ještě jeden archiv, ve kterém to je). Je potřeba ji z archivu rozbalit někam, kde ji potom najdeš.

Důležité je, abys měl správné ovladače a telefon správně připojen k PC. Nejvíc problémů je ve W10. V MIFlash je možnost instalace ovladačů. Toto provést ideálně s vypnutou kontrolou digitálního podpisu ovladačů ve W10 (postup, jak to udělat je na netu k nalezení, pokud jsi to ještě nedělal). Po instalaci nejlépe opět restartovat PC s vypnutou kontrolou. Telefon připojovat nejlépe přes USB 2.0, případně nějaký USB hub (já mám archaický monitor s USB hubem a ten mám připojený přes USB 2.0 v notebooku. U mého současného telefonu byl problém, že při pokusu o flash recovery se telefon odpojoval a flash neproběhl. Vyřešil to právě ten USB hub).

V postupu je psáno, že by měl telefon mít odemknutý bootloader. To jsem v žádném tvém příspěvku nenašel. Já jsem naposledy MIFlash použil na Redmi Note 3 SE a už si nepamatuji, v jakém stavu jsem měl bootloader. Každopádně u tohoto telefonu jsem musel použít fastboot v EDL režimu (to je myslím Emergency download???). Ale to netuším, jestli se to dá použít i u tvého telefonu. Případný postup tady určitě také někde je (případně na fóru Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť).

Pokud vše funguje, jak má, telefon je ve správném režimu, MIFlash po klepnutí na tlačítko Refresh telefon vidí správně, přes tlačítko Select vybereš složku se skripty a obrazem systému, vpravo dole vybereš Flash All a klepneš na Flash. Proces trvá u každého telefonu asi jinak dlouho. V postupu mají 107s, já jsem to měl myslím něco kolem 300, ale to už si vážně nepamatuji. Na konci by měl být Progress bar zelený a vpravo by to mělo oznámit výsledek Success.

Pak už je odpojit telefon a nastartovat.
ckudla se to líbí
 #463942  od ckudla
 před 1 měsícem
Je pravda, že jsem nikde nepsal, že jsem na telefonu měl zdejší týdenní romku. To vlastně znamená, ze jsem musel postupovat dle návodu pro její instalaci. A to jsem tenkrát spáchal na první pokus. Co se týká pc, tak mám win 7 32 bit a na tom se snažím o obnovení systému telefonu. USB 2.0 mám.
Teď jsem dal telefon kamarádovi, jestli mi ho nahodí.
Pokud ne, tak zkusím ten postup výše, telefon nesmí zvítězit nad člověkem :)
Ještě jednou děkuju a ozvu se, jakmile to bude možné
 #463960  od VMach3
 před 1 měsícem
Postupuj od bodu Instalace TWRP recovery v Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť.
ckudla se to líbí
 #464544  od ckudla
 před 3 týdny
To nepůjde, já se nedostanu do tohoto menu. Pouze Fastboot režim je přístupno
 #464549  od vascon007
 před 3 týdny
Však ano, VMach3 tě odkazuje na bod v postupu instalace místní ROM. Pokud ti funguje fastboot režim, tak bys měl být schopen od toho bodu pokračovat. Čili najdeš si TWRP pro tvůj telefon a pomoci fastboot toolkitu ho nahraješ do telefonu. Pak bys měl být schopen se dostat do TWRP a nahodit místní ROM.

Odesláno z MI9 Lite pomocí Tapatalk

ckudla se to líbí
 #464816  od ckudla
 před 3 týdny
A jak VMach3 napsal, tak se taky stalo. Opravdu od instalace TWRP to šlo. Jen jsem měl problém, že telefon neviděl SD kartu, ale naštěstí se telefon objevil na připojeném pc a tak jsem překopíroval ROMku na vnitřní úložiště telefonu. V TWRP zase vnitřní úložiště mělo adresář SD karta, nu co, hlavně že to šlo.
Takže: děkuji všem, opravdu všem v tomto vlákně, že jsme mne dostrkali k nastartování toho starého 3X drobka. Mám ho rád, sloužil mi před tím dobře, tak bude zas. :relaxed:

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat