[beryllium]
 #420024  od Gurnius
 před týdnem
Ahoj,

setkal jste se někdo při volání s vysokým tónem v pozadí? Osobně mě to dost ruší, žena to ale neslyší vůbec, telefon mám krátce, ale oproti starému Redmi 3 (který nic takového nedělal, i jsem zkusil přehodit SIMku zpět a vyzkoušet) je to prostě rušivé.

Dělá to když vytočím číslo, tak po klasickém vyzvonění v tom tichu je to slyšitelné, i během hovoru když je ticho. Dělá to jak při volání přes operátora, tak třeba při volání přes Whatsapp, na netu se mi nedařilo ohledně Pocophonu na to téma něco najít, tak to zkouším i tu.

Zkoušel jsem i hledat v menu jestli není nějaké nastavení které by šlo vypnout/zapnout na "vylepšení" zvuku co by to mohlo způsobovat ale nenašel jsem taky nic.

Nějaké rady??

Předem dík
 #420045  od Gurnius
 před týdnem
JosephPorta píše:Co mas za rom? Zkus nahodit znovu mistni stable?
Jen napad
Myslíš jakou verzi MIUI? Nic custom tam nemám, tu co mi telefon nabídl k instalaci, takže MIUI Global 10.2 stable a 10.2.3.0 (PEJMIXM) (aktualizace z dneška) - dělalo to i před aktualizací, aktualizoval jsem to a doufal jsem že by to mohlo přestat - nepřestalo, Android Pie

Chtěl jsem zkusit starší android, ale nevím jak to udělat.

Zkoušel jsem si hovor nahrát, jestli to bude slyšet a slyšet to v pozadí je taky, je to i vidět na "zvukových frekvencích" když se to nahrává, že i v místech kde je v hovoru ticho, je pořád nějaký minimální tón.

Zvláštní, že slyšet to je (z nahraného hovoru) například i u ženy Redmi note 5, ale ona to v telefonu (ani já) neslyšíme, když ho máme u ucha, ale z nahrávky to slyšet je (při přehrání v telefonu/PC)
 #420212  od Gurnius
 před týdnem
(42 KiB) Staženo 2 x
Tak vyzkoušeno, SIMkou to není. Zkoušel jsem airplane mode vypnout zapnout, VoLTE povolit zakázat. Restartovat telefon, wifi/data vypnout zapnout, mikrofon "mutnout" při hovoru jestli to nejde nějak z něj, pořád stejný, nic se nemění.

Jak už jsem psal dělá to jak při hovorech přes operátora, tak třeba whatsapp, abych to ještě upřesnil, není to nic co jde slyšet třeba venku nebo někde kde je okolo hluk, slyším to doma kde je ticho, ale je to něco co tam podle mě být nemá, taky se divim, kdyby to bylo u všech pocophonů, že jsem na to nenašel nikde diskuze.

Vy co tu píšete máte pocophone? Šlo by udělat jednoduchý test jestli to vám dělá taky nebo ne, zavolat někomu, ten to vezme ale nic neříká, hovor začít nahrávat a nechat to nahrávání třeba 20 vteřin, pak položit, když si soubor na telefonu přehrajete na max hlasitost, je to "pištění" krásně slyšet (když si dáte reproduktor k uchu). Mohl bych někoho kdo poco má poprosit aby tohle zkusil?

Možná je to něco co mají ty telefony (pocophony) všechny, nevím, věřím že většina by to ani buď neslyšela, nebo nevěnovala pozornost.
Přílohy
(42 KiB) Staženo 2 x
 #420249  od Gurnius
 před týdnem
To je taky možný, že mam vadnej kus, ale chtěl bych nejdřív vědět jestli to neni způsobený jen "citlivostí" telefonu třeba na okolní sítě nebo tak něco, nejlepší by bylo kdyby někdo s Pocophonem byl tak hodnej a nahrál hovor (kde se nebude mluvit, jen ticho) třeba 20 vteřin a na tom by šlo poznat jestli to dělá i jinej telefon než ten muj.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 289 uživatelů dne 06 Led 2018, 12:49

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat