Tak jsem si s tím včera trochu pohrál.
- předělal jsem pro jistotu, kdyby se upravil hlas syntezátoru Iva 2.10 všechny zvukové wavy
- u mnoho z nich jsem změnil obsah, aby byl smysluplnější, také už přes rok vysavač používám, tak už mám představu, jaké hlášky bych očekával. Dost jsem se inspiroval z balíčku hlášek od @666dia .
- doplnil jsem chybějící wav hlášky, které používá firmware 3.5.7_002008 a vyšší.
S hláškami jsem nyní na 99% spokojen, je možné, že je budu ještě trochu upravovat, jestli uvidím seznam hlášek od @666dia . Pak byl přidal opět update...
Teď jsou dvě možnosti:
1. použijete stejný již osvědčený návod z první strany
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
a tedy zde jsou aktualizované balíčky s wavy pro původní postup:
Iva 2.10
cz_iva_voice.zip
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Iva 2.10 v době římské vily
cz_iva_roma_voice.zip
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Iva 2.10 jako otrok
cz_iva_slave_voice.zip
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
2. objevil jsem ještě druhý způsob, který mi přijde mnohem jednodušší, uživatelsky přívětivější a vše se dá zvládnout jen s pomocí mobilu/tabletu:
- narazil jsem na mobilní aplikaci
XVacuum Firmware
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
která je jak pro Adroid, tak iOS.
Pro Android XVacuum Firmware
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Pro iOS je tam také odkaz.
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Pomocí této aplikace lze pohodlně naflashovat do vysavače jazykový balíček z mobilu ve formátu
pkg.
- buď použijete postup rozepsaný na stránkách, kdy na vysavači resetujete připojení na Wi-Fi, telefonem se připojíte na Wi-Fi vysavače a aplikace se již sama najde IP adresu a Token vysavače pro připojení a následné flashování firmware či jazykových balíčků a poté provedete opětovné připojení vysavače na vaši Wi-Fi.
- pokud si nechcete "rozbíjet" již svoji domácnost a opětovně přidávat vysavač do aplikace Mi Home, tak jsem zvolil tento postup:
- je potřeba znát IP adresu připojeného vysavače, zjistím v seznamu připojených zařízení ve správě Wi-Fi routeru, nebo použít upravenou aplikaci
Mi Home, kde se dá zjistit
IP i
Token vysvače. K nelibosti jsem zjistil, že Token se s každou aktualizací firmware vysavače mění, tak je potřeba zjistit aktuální.
Na jiné androidí zařízení jsem si nainstaloval upravenou aplikaci
Mi Home vevs token, kde jsem se přihlásil do svého regionu pevninské Číny na stejný účet, takže se mi načetly veškeré zařízení přidané do normální Mi Home. Po otevření vysavače, v menu Additional settings -> Network info (nemám to teď před sebou) se zjistí jak IP, tak Token vysavače.

Token není můj, nalezeno na webu...
IP a
Token přepíšu do aplikace
XVacuum Firmware, v menu je položka
Settings kam se obojí vyplní. Po opětovném spuštění aplikace se již připojí k vysavači na společné Wi-Fi a pomocí tlačítka
Flash Sound vyberu v telefonu požadovaný
pkg zvukový balíček a provedu naflashování. A toť vše.
Protože mi nejnovější verze aplikace MiHome_5.6.59_62999_vevs.apk nefungovala, tak jsem zkusil starší verzi co jsem měl a ta mi fungovala
MiHome_5.4.36_vevs-token.apk
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Zde jsou stejné zvukové balíčky s hláškami, jen jsou převedeny do balíčků pkg:
Iva 2.10
cz_iva_voice.pkg
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Iva 2.10 v době římské vily
cz_iva_roma_voice.pkg
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Iva 2.10 jako otrok
cz_iva_slave_voice.pkg
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Nástroj na tvorbu
pkg balíčků, do složky voicepacks nahrajete složky s wavy a spustíte dávku
wav2pkg.bat, která vytvoří pkg balíček pro každou složku.
wav2pkg.zip
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
tak přeji příjemné hraní :-)
PS: jen pro úplnost, když budete wavy vytvářet, tak mono, 16 bit vzorkování s frekvencí 22 050 Hz.