[Všeobecné návody pre všetky zariadenia]
 #397630  od emc
 před 1 rokem
kazan23 píše:nečítaš návody, nečítaš informácie twrp..tak škoda ti sem niečo písať
Postupoval jsem podle těchto návodů:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Pak se mi na telefonu rozsvítí TWRP menu. V něm chci dle Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť zde z fóra nahrát ne ZIP, ale image TWRP, ale to se nezdaří. Hlásí to, že nelze namountovat úložiště. Formátování uvede telefon do továrního nastavení, ale šifrování nezruší, namountovat nelze.
Na starém telefonu byl jiný postup, to jsem dával levou zadní. Zde je to jiné, relativně složitější, navíc s možností (jak se tu píše na každém rohu), že telefon bricknu.
Postupoval jsem zatím podle dvou návodů a dostal se někam do slepé uličky. Tak jsem si dovolil napsat o popostrčení, tip, nasměrování na další či jiný podrobnější návod.
 #397701  od playman22
 před 1 rokem
Prečítaj si toto:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
a toto:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Hlavné je ale aby si si pred každou zmenou zistil, čo spraviť, lebo niektoré rom (lineage) potrebujú iný postup
 #397708  od VMach3
 před 1 rokem
@emc Pro instalaci TWRP recovery v TWRP použij paměťovou kartu.
Ke zrušení šifrování je popsán postup V Základních činnostech v TWRP recovery.
 #397817  od emc
 před 1 rokem
Tak už mám hotovo. :smirk:
TWRP jsem nahravál přes USB-OTG flashdisk. Problém je však v tom, že po zobrazení TWRP (UP+POWER) musím v něm zvolit reboot do recovery, tedy opět do TWRP a pak už WIPE i vše ostatní s úložištěm spolupracuje. Dokonce se mi podařilo telefon lehce bricknout, tzn. zůstal nekonečný boot MIUI Global. Opravoval jsem to rovnou přehráním nové ROM. Zkusil jsem PixExp i ResRem a zůstal u ResRem. Díky za trpělivost a popostrčení.
 #398262  od emc
 před 1 rokem
Tak už vím, proč to TWRP tak lagovalo. Stáhl jsem z nějakého návodu TWRP 3.2.1.0 údajně pro Whyred, velikost asi 56 MB. Zdá se, že asi nebylo úplně s Whyred kompatibilní. Dnes jsem stáhl z Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť 3.2.3.1 a ta šlape jako hodinky.
 #398720  od Nutelacamp
 před 1 rokem
Všetko som spravil ako je na obrázku aj podľa popisu a robím to stále takto aj to funguje ale táto nová verzia mi nejde 8.11 mám mi 5s a neviem či treba dáky iný postup zvoliť alebo niečo sa zmenilo ?
 #398771  od playman22
 před 1 rokem
1. na akom obrázku?
2. podľa akého popisu?
3. čo robíš stále takto? čo je to ,,to"?
4. čo na tej verzii ,,nejde"? nejde nainštalovať? po nainštalovaní nejde spustiť? nejde aktualizovať? twrp hádže nejakú chybu?
5. postup na čo? inštaláciu rom? aktualizáciu? prechod z custom na miui?

Prvý krok k úspechu je vedieť formulovať čo robíš a o aký problém sa vôbec jedná..
 #399003  od koudak111
 před 1 rokem
Snažím se zálohovat tel. přes twrp. Po stlačení volume UP + start, se mi spustí twrp, ale v rozsypaným čaji. Viz úplně první obrázek tohoto tématu.
Jak si nastavím z tohoto obrázku češtinu nebo alespoň EN?
Obrázek
 #399009  od playman22
 před 1 rokem
Pre istotu si sprav zálohu aj mimo twrp, párkrát sa už stalo, že niečo nešlo
 #399019  od playman22
 před 1 rokem
Je kopec backup nástrojov na google play.. Napr. Titanium backup alebo podobné.
Pre istotu mám ale kontakty automaticky nastavené, aby sa ukladali na google účet. Na sms používam SMS backup+.
Obrázky/hudbu/videá cez ftp do počítača (na to by som si asi mal nájsť nejaký automat)..
Na poznámky používam Keep.
Takže keby niečo náhodou nefungovalo s twrp zálohou, tie dôležité veci sa nestratia
 #400177  od vero76
 před 1 rokem
Dnes som nahral TWRP 3.2.3 a od vtedy sa neviem nijako dostať do TWRP,zostane mi len čierny displej s logom MI,dá sa s tým niečo urobiť?Ďakujem.
 #402224  od ZaFr
 před 1 rokem
Před třemi dny jsem si v TWRP udělal zálohu. Něco jsem vyzkoušel a teď jsem se chtěl vrátit ke stavu před zálohou a tak jsem nyní v TWRP provedl obnovení ze zálohy. Nyní mám pouze černou obrazovku bez ikon a jakýchkoli možností. Jediné co se tváří jako původní je zamykací obrazovka, která jde odemknout gestem (otisk prstu nefunguje) a po odemknutí na hlavní obrazovce jsou hodiny a síla signálu operátorů na SIM kartách a jde jen stáhnout notifikační roletka. Víc nic. Co jsem udělal špatně a hlavně jak to napravím??? Pokoušel jsem se to vyřešit vymazáním souborů pro zámek telefonu, ale tyto soubory jsem tam nenašel. Help me please :weary:

Edit:
Poradil jsem si sám - vyřešeno!
Telefon vypadal, jako by v sobě neměl vůbec žádnou ROM. Když jsem udělal FR, telefon se tvářil úplně stejně jako po první obnově ze zálohy, jediné co fungovalo bylo napájecí tlačítko, kterým jsem mohl vypnout nebo restartovat a popisky byly v angličtině. Taky fungoval přechod do TWRP (Vol UP + powwer). Tam jsem zadal FR, data zůstala v úložišti telefonu, tak jsem dal opět obnovit ze zálohy a dostal jsem se tam, kde jsem byl, pak jsem už nevěděl co, tak jsem dal instalovat ROM 8.11.23, která také zůstala v úložišti a ejhle, telefon je ve stavu, v jakém jsem ho před třemi dny zálohoval. Uff. Poradí někdo, kde jsem v postupech udělal chybu, že mě to takhle potrápilo?? Jen pro příště.
 #402471  od Mrož
 před 1 rokem
Ja jsem mel vzdy po obnove problemy jen s odemknutim founu. Ale pomohlo vymazat ty soubory v TWRP, ktere tu zminuje Vmach. Nevim, proc jsi je tam nemel a tudiz nevymazal. Nehledal jsi spatne?
 #402473  od ZaFr
 před 1 rokem
Fakt nevím, co se přihodilo. Ono těch kroků pro vytvoření zálohy a poté obnovení ze zálohy není tolik, abych to zvoral, takže za mě, tam jsem chybu sand neudělal. Vypadá to, že TWRP tu zálohu nějak neudělalo komplet. Ale to je jen moje domněnka. A pokud mi TWRP funguje k aktualizacím, měl by správně fungovat i k zálohám. No každopádně, teď se celkem bojím, co by mi mohla další záloha a následná obnova přinést za radosti :scream: :scream:
 #402479  od Luke96
 před 1 rokem
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť píše: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
před 1 rokem
Ja jsem mel vzdy po obnove problemy jen s odemknutim founu. Ale pomohlo vymazat ty soubory v TWRP, ktere tu zminuje Vmach. Nevim, proc jsi je tam nemel a tudiz nevymazal. Nehledal jsi spatne?
Taky jsem zkoušel jednu zálohu u které jsem zapomněl vypnout otisk a gesto a ty soubory jsem prostě nenašel. O nic nešlo, udělal jsem znovu čistou instalaci. Ale pro příště bych rád věděl, co jsem udělal špatně.
Obrázek
 #402480  od Mrož
 před 1 rokem
Je pravda, ze uz jsem dlouho nemusel obnovovat. Ale zalohy delam vzdy s otiskem a zamkem. Nechce se mi to vypinat a znovu nastavovat kazdy tyden. Asi si to budu muset zkusit obnovit, at vim jak to teda jde.
 #402482  od Luke96
 před 1 rokem
Nemůžou být třeba ty soubory nějak skryté? Ten screen je aktuální, se zapnutým gestem a otiskem. Ani jeden ze souborů gatekeeper.password.key, gatekeeper.pattern.key, locksettings.db, locksettings.db-shm, locksettings.db-wal Tam prostě zaboha nemůžu najít.

Jen se chci ujistit, že nehledám blbě.

Edit.
Tak hledám znova a našel jsem locksettings.db
tak já nevím, na 99% jsem tam při obnovování neměl ani ten.
 #402492  od ZaFr
 před 1 rokem
@Mrož
Ten kernel tam nebyl v době kdy jsem dělal zálohu a nebyl tam ani, když jsem dělal obnovu. Jelikož kernel vyřadil proxi senzor a zapříčinil nemožnost zapnutí Wi-Fi, tak jsem ho vyhodil asi po hodině. Prostě jsem udělal novou instalaci stávající ROM a kernel byl pryč.
Jen mě napadlo, že jsem dělal zálohu systému v době, kdy jsem neměl ROOT systému. Když jsem pak dělal obnovu, tak jsem přes Magisk měl udělaný ROOT.
Mohlo by to být tím?? Nyní již ROOT nemám a zatím se ho nechystám dělat, takže pokud by to mohlo být tím, tak ...... Coo??
 #402494  od ZaFr
 před 1 rokem
Ještě jeden dotaz k zálohám. Když teď udělám zálohu systému, který funguje, tak se uloží do paměti do složky TWRP - Backups jako nová záloha a stará tam zůstane, nebo nová záloha starou přemaže? Nebo se má stará záloha před provedením nové odstranit?? Jak postupujete vy? Díky.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 462 uživatelů dne 16 Led 2020, 20:26

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

Twitter @MIUICzech

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat